Almanya Taşımacılık

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Global ticarette ülkeler birbirleriyle ithalat ve ihracat başta olmak üzere çeşitli alanlarda ticari ilişkiler sürdürmektedir. Türkiye de bu kapsamda birçok ülkeyle ihracat veya ithalat ilişkileri kurmaktadır. Bu ülkeler arasında hem ihracat hem de ithalat için Almanya son yıllarda geniş yer tutmaktadır.

  Bu ilişkide iki ülkenin birbirlerinin gereksinim duydukları ürünleri üretmelerinin yanı sıra konumlarının etkisiyle aralarındaki ulaşım çeşitliliğinin fazla olmasının da payı büyük durumdadır. Çeyrek asrı aşan tecrübesiyle Globelink Ünimar, Türkiye Almanya nakliyat süreçleri için geniş hizmet çeşitliliğini sizlerle buluşturmaktadır.

  advanced divider

  Almanya Denizyolu Taşımacılığı

  Almanya Türkiye nakliye alternatifleri arasında öne çıkan taşıma modlarında birisi denizyolu taşımacılığıdır. Uzun süreden bu yana tercih edilen denizyolu taşımacılığı, büyük hacimli yükleri taşıma açısından oldukça elverişlidir. Denizyolunun bir diğer avantajı geçmişten bugüne standart yollarda parça parça taşınabilecek ürünleri toplu halde tek seferde ulaştırmasıdır.

  Liman Gemi Görseli

  Bu sayede planlama yapmaya olanak sağlayan denizyolu, ekonomik açıdan da uygun hizmet almanın pratik yollarından biridir. Denizyolu, Türkiye Almanya nakliye hizmetleri kapsamında kullanılabilecek bir alternatif olmasına rağmen sık tercih edilmemektedir. Bu durumun temel nedeni ülkelerin coğrafi konumları nedeniyle kullanılan rotanın uzun olmasıdır. Almanya’ya gerçekleştirilecek lojistik operasyonları için denizyolu taşımacılığından faydalanmak isterseniz Globelink Ünimar’ın geniş hizmet ağından yararlanmanız mümkündür.

  Almanya Denizyolu Taşımacılığı Hizmet Çeşitliliği

  advanced divider

  Gerek ithalat gerekse de ihracat gönderilerinizde Globelink Ünimar’ın uzman kadrosunun sunduğu hızlı, güvenilir ve esnek hizmet anlayışıyla Almanya taşımacılık hizmeti almanız mümkündür. Denizyoluyla taşımacılık için iki farklı alternatifi tercih edebilirsiniz:

  İstanbul, İzmir ve Mersin başta olmak üzere Türkiye’nin liman kentlerinden; Almanya’da Hamburg, Frankfurt, Bremen bölgelerini kullanarak taşımacılığı tamamlamak,

  Bu limanların herhangi birinden yola çıkarak İtalya üzerinden karayolu taşıma araçlarını kullanarak operasyonu tamamlamak.

  Intermodal Taşıma
  advanced divider

  Tercih edeceğiniz alternatife göre operasyon süreçlerinde değişiklikler olabilmektedir. Globelink Ünimar’ın sunmuş olduğu key account müşteri yönetimi sayesinde süreç boyunca her daim destek almanız mümkündür.

  Düzenli seferler sayesinde ürünlerinizi dilediğiniz zamanda istediğiniz noktaya gönderebilirsiniz. Almanya ithalat veya ihracat işlemlerinizi kolaylaştırabilecek bir diğer avantaj, FCL ve LCL olmak üzere iki farklı konteyner taşımacılık hizmetidir. Gereksinimlerinize uygun tasarlanan seçenekleri şu kriterleri göz önünde bulundurarak deneyimleme fırsatına erişebilirsiniz:
  • FCL (Tam Konteyner Yükü) içerisinde yer alan ürünler bütünüyle size aittir.
  • LCL (Parsiyel Konteyner Yükü) taşımacılık ise ürünleri bir konteyneri doldurmayacak miktarda olan firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntemle Almanya parsiyel taşımacılık hizmeti sunulmaktadır.

  Almanya Karayolu Taşımacılığı

  Almanya ile Türkiye coğrafi konumları itibariyle Avrupa kıtasının farklı uçlarında yer almaktadır. Türkiye ile Almanya arasında karayolu taşımacılığının gerçekleştirilmesi için komşu ülkelerden geçen karayolu ağının kullanılması gerekmektedir. Almanya kara nakliye operasyonlarının yapılabilmesi için sınır kapılarından çıkış yapıldıktan sonra çeşitli rotalar tercih edilebilir. Alternatifler arasında Bulgaristan, Sırbistan, Macaristan, Avusturya veya Bulgaristan, Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya, Avusturya tercih edilebilir. İki ülke arasındaki mesafe teslim noktasına göre değişiklik gösterse de yaklaşık 2.000 kilometredir. Araç kapasitesi, ürün özellikleri, yükleme ve varış noktası gibi bilgilere göre değişiklik gösterse Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderimi için karayolu sıklıkla tercih edilmektedir. Globelink Ünimar’ın uzman kadrosu ile profesyonel adımlarla karayolundan alabileceğiniz avantajlar oldukça çeşitlidir:

  • Karayolu ile Almanya kargo doğrudan adrese teslim edilebilmektedir,
  • Yapılan sigorta ile nakliyesi yapılan yükler teminat altına alınır,
  • Yüklerini nakliye araçlarına yüklemek veya araçlardan indirmek için hızlı ekipmanlar bulunmaktadır,
  • Yükün ağırlık ve boyutlarına göre araç seçimi yapılması mümkündür.
  Almanya nakliyat karayolu işlemlerinde sizi bekleyen bir diğer avantaj servis seçenekleridir. Parsiyel, intermodal veya Ro-Ro seçenekleri arasında tercih yapmanız mümkündür. Türkiye Almanya parsiyel taşımacılık ile ürünleriniz bir aracı dolduramasa dahi ortak sevkiyat hizmeti almanıza olanak tanır. İntermodal sistem, Almanya karayolu kargo işlemi sırasında yük araçlarının gerektiği durumlarda açılmadan bir başka ulaşım aracına aktarımını sağlar. Ro-Ro sistemi ise özellikle deniz yoluyla bağlantılı gerçekleşen işlemlerde taşıma aracının gemiye yüklenmesine olanak tanımaktadır.

  Almanya Havayolu Taşımacılığı

  Almanya lojistik firmaları tarafından en çok tercih edilen yollardan birisi de havayolu taşımacılığıdır. En hızlı taşımacılık yöntemlerinden biri olan havayolu zaman hassasiyeti olan gönderimleri gerçekleştirmek için birebirdir. İki ülkede de bulunan havalimanları ve gelişen hizmet ayı sayesinde Türkiye ile Almanya lojistik operasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Globelink Ünimar, her daim çağın gereksinimlerine uygun olarak profesyonel ve uzman kadrosuyla üstün nitelikli hizmet almanızı desteklemektedir. Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderim türlerine ve hacimlerine göre kullanılacak uçak türleri değişiklik göstermektedir. Transit, canlı hayvan, proje, charter, bozulabilir (perishable) kargo gibi taşımacılık türlerini deneyimli ekip aracılığıyla sizlere sunmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanırken her daim çabuk, güvenli, kapsamlı ve size uygun deneyime gönül rahatlığıyla adım atabilirsiniz.

  Almanya Minivan Servisleri

  Almanya’ya kargo göndermek amacıyla tercih edebileceğiniz seçeneklerden bir diğeri minivan hizmetidir. Türkiye ve Almanya arasında hızlı ulaşım sağlanabilmesi amacıyla Globelink Ünimar ayrıcalığıyla express hizmetlerden yararlanmanız mümkündür. Minivan servisleri Almanya’ya kargo göndermek için sıklıkla tercih edilmektedir. Yük miktarı, teslim noktası gibi değişkenlere göre 48-72 saat içerisinde kargonuzu istediğiniz adrese ulaştırmanız mümkündür. Globelink Ünimar’ın sunduğu minivan hizmetleriyle gerçekleştireceğiniz işlemler için uzman ekip ve üst düzey güvenlikli araçlarla operasyonunuzu güvenle tamamlayabilirsiniz.

  Hizmet Kalitesiyle Yüksek Verimli Deneyim

  Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın verileri göre Almanya Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülke sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. En fazla ithalat yapılan ülke sıralamasında ise üçüncü sırada kendine yer bulmaktadır. Her geçen gün artış gösteren Almanya ihracat verileri doğrultusunda ticaret deneyiminizi artırmak için taşımacılık seçeneklerine ek olarak sunulan hizmetlerden yararlanmanız mümkündür. Globelink Ünimar, gereksinimlerinize bağlı olarak işlemleriniz sırasında depolama seçenekleri sunmaktadır. Depolama alanları sayesinde yüksek güvenlik kapasitesiyle depolama seçeneklerinden yararlanmanız mümkündür. İhracat Almanya işlemleri sırasında depolama sonrasında gerçekleşecek planlama için konsolidasyon servisleri de sizlere sunulmaktadır. İşleminizi en uygun şartlarda gerçekleştirmek amacıyla size denizyolu, karayolu, havayolu ve minivan seçenekleri arasında seçim yaparak Globelink Ünimar’ın sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

  Almanya Parsiyel Nakliye Fiyatları Ne Kadar?

  Almanya’ya gerçekleştirilecek parsiyel nakliye fiyatları tercih edilecek taşıma modu, yükleme ve varış noktaları, ürün özellikleri, ürünlerin hacmi gibi birçok değişkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Seçenekler ne olursa olsun Globelink Ünimar’ın uzman kadrosu en uygun fiyat avantajıyla operasyonunuzu güvenle tamamlamanızı sağlamaktadır.

  Almanya'ya Parsiyel Taşımacılık Nasıl Yapılır?

  Almanya’ya parsiyel taşımacılık yükü az olan müşterilerle ortak konteynerde hizmet alınması sonucu yapılabilir. Denizyolu ve karayolu için parsiyel talep etmeniz mümkündür. Lojistik firmaları bu doğrultuda seferler düzenlemektedir.

  Almanya'ya İhracat Nasıl Yapılır?

  Almanya’ya ihracat yapmak için öncelikle sevkiyatı yapılacak ürün için en uygun taşıma modunu seçmek gerekmektedir. Globelink Ünimar, geniş servis ağı ve alternatif hizmet seçenekleriyle sizin için en uygun taşıma alternatifini bularak yüklerinizi güvenle teslim eder.

  Size özel müşteri temsilcimizden

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​