Entegre Lojistik Hizmetleri

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Globelink Ünimar olarak İstanbul bölgesinde depo ve antrepo hizmetlerimiz ile çözüm ortağı olmaya devam devam ediyoruz.

  Size özel servislerimizle depolama, elleçleme, paketleme, yurtiçi dağıtım çözümlerimizi entegre lojistik ağımızla birleştiriyoruz. Ambarlı Gümrüğü’ne bağlı antrepomuz ve aynı tesis içerisinde bulunan serbest depo alanlarımızla depolama süreçlerinizi en üst düzey verimlilikle sürdürüyoruz. Lojistik ve depolama süreçlerinde geliştirdiğimiz yeni çözümler ile güncel teknoloji sistemlerini entegre ederek lojistiğin geleceğine yönelik pek çok adım atıyoruz.

  advanced divider

  Size Özel Hizmetler

  Depo yönetiminde zaman ve iş gücünü verimli kullanarak ihtiyaçlarınıza özel hizmetlerimizle cevap verirken, müşterilerimizden aldığımız ürünlerin son kullanıcıya teslimine kadar geçen tüm sürecin yönetimini güven zinciriyle gerçekleştiriyoruz.

  Kombine Taşımacılığın Faydaları Nelerdir?

  Gümrük Hizmetleri

  advanced divider

  Müşteri hangi sektörde olursa olsun, malının teslim edileceği ülkeye ait gümrük süreçlerini tespit ederek olası problemlere karşı önlem alıyoruz. Lojistik sürecinin önemli bir halkası olarak kabul ettiğimiz gümrük hizmetleri, entegre taşımacılık ile pratik ve sağlıklı şekilde tamamlanmaktadır. Globelink Ünimar olarak verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir;

  Gümrük noktalarındaki evrak akışı en doğru şekilde tamamlanarak mal tesliminin kusursuz bir şekilde işlenmesi

  Müşterilere tüm yasal yükümlülükler hakkında bilgi verilmesi

  Gümrük mevzuatı ve yönetmeliklerin getirdiği sonuçların yanı sıra müşteriye çeşitli öneriler sunulması

  İthalat ya da ihracat süresince, taşıma işlemlerinin en hızlı ve pratik şekilde tamamlanmasını sağlamak

  İşlemlerin hızlı tamamlanmasının sonucunda hem zaman, hem de maliyet avantajının sağlanması

  Serbest bölgelerde yapılan ihracat ve ithalat sürecinin kontrol edilmesi

  Müşterileri tüm süreç hakkında bilgilendirmenin yanı sıra, karşılıklı güven temellerinin oluşturulması

  Tüm işlemlerin titizlikle tamamlanması

  Cross-Dock Taşımacılığı

  advanced divider

  Stok mantığının ortadan kaldırılarak daha az maliyetli bir yapı oluşturulması amaçlanmıştır. Geleneksel yöntemlerde firmalar, üretim tamamladıktan sonra depolarda saklanması için tüm ürünleri sevk eder. Depolarda bekleyen ürünler raflara yerleştirilir, satış zamanı geldiğinde ise tüm belgeler tamamlanır, siparişe hazır hale getirilir ve paketlenerek yola çıkılır.

  Ürünün depodan sevk edildiği yere kadar yapılan her işlem, şirketler için ciddi bir maliyet yaratır. Şirketleri yalnızca stoklama işlemi için bile daha büyük depolara geçmek durumunda kalabilir. Çapraz sevkiyat sayesinde yukarıda bahsedilen prosedürlerin azaltılması amaçlayarak, yalnızca mal kabulü, bekletme ve sevkiyat işlemleri üzerine yoğunlaşıyoruz. Bekleme sürelerinin en fazla 24 saat olması, işletmenin uzun süreli geniş depo kullanımını en aza indirerek maliyetleri azaltır. Üretimin tamamlanacağı günün bilinmesi, sevkiyat işlemlerinin önceden organize edilmesi, en verimli şekilde taşınması gibi çeşitli prosedürler entegre lojistik destek planı içerisinde yer alır. Çapraz sevkiyat yapabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı ön koşullar mevcuttur. Bu koşullar;

  Ortaklık gereklilikleri:

  Çapraz sevkiyat sistemini tercih eden tüm paydaşlardan tam taahhüt alınır, aynı zamanda süreci bütünüyle takip etmeleri tavsiye edilir.

  Paydaşlar arasında iyi iletişim:

  Çapraz sevkiyat işlemlerinin en verimli şekilde ilerleyebilmesi için doğru iletişim son derece önemlidir. Paydaşlar arasındaki bilgi akışının hızlı ve doğru olması gerekir. Örnek olarak dünyaca ünlü şirketlerden bir tanesi olan Wall-Mart satış noktası verilerini, birlikte çalıştığı binlerce tedarikçiye aynı anda gönderebilmek için uydu iletişim sistemi geliştirmiştir.

  Operasyon sürecinde yaşanan karmaşaların yönetilmesi:

  stoklarının azaltılması sonucu ortaya çıkabilecek durumların en iyi şekilde yönetilmesi gerekir. Malzeme akışında herhangi bir aksama yaşanmaması için tüm bölümlerin organize şekilde çalışması büyük önem teşkil eder. Çapraz sevkiyat uygulamaları 3 farklı şekilde yapılır. Bu uygulamalar aşağıdaki gibidir;1. Çapraz sevkiyat uygulaması: Malzemelerin gönderileceği yerin önceden belirenmiş olduğu tedarikçi uygulaması2. Çapraz sevkiyat uygulaması: Önceden belirlenmiş çapraz sevkiyat operatörü uygulaması3. Çapraz sevkiyat uygulaması: Sonradan belirlenmiş çapraz sevkiyat operatörü uygulamasıÇapraz sevkiyat uygulamaları arasından seçim yapmadan önce bilinmesi gereken şey, ürünün teslimat yerinin bilinip bilinmediğidir. Ürünün nereye gideceği bilindiği takdirde 1. çapraz sevkiyat uygulanabilir, planlama süreci tedarikçide yapılır. Tedarikçi son teslimat noktasında bulunması gereken çoklu paletleri oluşturarak planlamayı tamamlar. Diğer durumlarda ise paletler 2. ya da 3. çapraz sevkiyat uygulamalarına göre hazırlanarak işlem tamamlanır.

  advanced divider

  Uluslararası Entegre Lojistik Dağıtım Hizmeti

  Müşterinin pazar hacmini genişletmek, aynı zamanda yurt dışında bilinirliğini arttırmak amacı ile lojistik sürecinin en sağlıklı şekilde tamamlanmasını amaçlıyoruz. Olası risklere karşı her daim hazırlıklı olarak malın zarar görmeden ülkeden çıkışını planlıyoruz.

  Konteyner Elleçleme Görseli

  Gümrüklü ve Gümrüksüz Depolama Hizmetleri

  Müşteri talepleri doğrultusunda gümrüklü depolama hizmeti ya da serbest depolanabilen ürünlerin tamamı olan gümrüksüz depolama hizmeti ile ilgili hizmetlerin karşılanmasını amaçlıyoruz.

  Ürün girişi ve çıkışında ortaya çıkabilen tüm risklerin önceden belirlenmesi ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyelere çıkarılması gerekir. Ürünün ihtiyacı olduğu saklama koşullarının tespit edilmesi ve dünyanın her yerinde depolama imkanının sunulması, entegre lojistik hizmetleri operasyon sürecinin görevlerinden bir tanesidir. Globelink Ünimar olarak müşterinin taleplerine göre 7/24 korumalı özel kamera sistemi, hijyenik ortamların tespiti gibi kriterler de sağlıyoruz.

  advanced divider
  advanced divider

  Katma Değerli Hizmetler

  Globelink Ünimar olarak müşterinin tedarik zincirinin başarısını arttırmaya çalışarak, sahip olduğu geniş ağ ve bilgi ile katma değerli hizmet sunuyoruz. Katma değerli hizmetler, iş akışının en verimli şekilde sürdürülmesi, envanter yönetiminin iyileştirilmesi gibi avantajları içermektedir. Müşterinin üretim planına göre;

  Denizyolu Taşımacılığı

  İthalat ve ihracatta özel konteyner ihtiyaçlarına yanıt verirken sunduğumuz modellerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  advanced divider

  Paketleme hizmetleri

  (Ortak paketleme, sarma vb.)

  Etiketleme ve fiyat etiketi yerleştirilmesi

  Ürün kontrolü

  Kalite kontrol

  Sıralama ve ara montaj hizmetleri

  Tekrar yapılandırma

  Özelleştirme

  (dikme, lazer işlemesi vb.)

  Elleçleme hizmetleri

  Paketleme hizmetleri

  Ambalajlama

  Yerleştirme gibi ek hizmetler

  lojistik sürecinin en doğru şekilde tamamlanması amacı ile müşteriye sunmaktayız.

  Entegre Lojistik Hizmetleri

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​

   Ünimar Hep Yanınızda

   Dünyayı birbirine bağlıyoruz.

   Alanında uzman kadromuz ve operasyon ekibimiz ile müşterilerimize hizmet sunarken, onların ihtiyacı olan denizyolu taşımacılığı hakkında bilgi ve detayları sağlamak konusunda titiz davranıyoruz.

   Key Account yönetim departmanımız; müşterilerimize özel atanmış müşteri temsilcilerimiz ile müşteriye özel operasyonel süreç yönetimi, sistem entegrasyonu ve raporlama hizmeti ile butik servis vermektedir.

   Tüm servislerimizde hızlı, güvenilir, zamanında evrak teslimi yaparak koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışımızla hizmet sunmak başlıca prensibimizdir.

   Liman Personeli
   Gemi Taşımacılığı