Yurtiçi Taşımacılığı

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Globelink Ünimar olarak teknolojinin gelişmesi ile birlikte büyüyen müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamak için taşımacılık ve depolama faaliyetlerine önem veriyoruz. Yurtiçi taşımacılığı da uzmanlık alanlarımız arasında yerini alıyor.

  ‘Yurtiçi taşımacılık nedir?’
  sorusunun cevabı;

  advanced divider

  ürünlerin, yurt sınırları içerisinde istenilen bir noktaya taşıyıcı araçlar vasıtasıyla güvenli, az maliyetli ve hızlı bir şekilde teslim edilmesine verilen addır. Bünyemizde yurtiçi taşımacılığın 4 temel taşıma şekli mevcuttur. Bunlar aşağıdaki gibidir;

  advanced divider

  Karayolu taşımacılığı:

  Özellikle II. Dünya Savaşı itibarıyla hızla gelişerek ülkemizde en yaygın şekilde kullanılan taşıma türü olmuştur. Yaygın kullanılmasının getirdiği özelliklerden bir tanesi de rekabetin en yoğun şekilde yaşandığı bir taşıma türü olmasıdır. Bu taşımacılık türünün sıkça kullanılmasının sebepleri yükleme ve boşaltma işlemlerinin kısa süre içerisinde tamamlanması, tarifeli yüklemelerin sıkça yapılması, müşterinin kapısına kadar verilen hizmet ve kısa sevk süreleri olarak nitelendirilebilir. Yurtiçi karayolu taşımacılığı, coğrafi koşulların uygunluğuna bağlı olarak sınırsız ulaşım ağına sahiptir, böylece 7/24 sefer yapabilir. Karayolu taşımacılığında araç bulmak oldukça kolaydır, bu durum yapılan sefer sayılarını sıklaştırır. Özellikle kısa mesafeli nakliyatlarla ekonomik olarak avantaj sağlar. Bu özellikler karayolu taşımacılığına esneklik katarak sıkça tercih edilmesini sağlamıştır.1950 yılından itibaren büyük bir artış gösteren karayolu ağı uzunluğu, ülkemizde de karayolu yurtiçi yük taşımacılığının tercih edilmesinde büyük rol oynar.

  Karayolu Taşımacılığı
  advanced divider

  Denizyolu taşımacılığı

  Ağır yükteki malların güvenli şekilde taşınmasını sağlayan yurtiçi gemi taşımacılığı, ekonomik oluşuyla da sıkça tercih edilir. Taşıma türleri arasında oldukça avantaj sahibi olan, aynı zamanda geniş ve ağır yüklerin taşınmasını sağlayan denizyolu taşımacılığı, ülkenin coğrafi konumunun avantajlarını sıkça kullanır. Globelink Ünimar olarak alanında uzman kadromuz ile birlikte, denizyolu taşımacılığında kalite standartlarını ve güvenilirliğini koruyarak en iyi hizmeti sunmaktayız. Son teknoloji ile üretilmiş ekipmanlar ve gelişmiş network ağı sayesinde hem ekonomik, hem de pratik olmaya özen gösteriyoruz. Dünya çapında en az 40 liman ile bağlantı içerisinde olarak sağladığımız hizmetlerden bazıları şunlardır;

  Sizlere haftalık seferlerle hem hızlı, hem de en uygun nakliyat fırsatlarını sunuyoruz. FCL (tam konteyner yükü) ve LCL (parsiyel) konteyner taşıma hizmetlerinden ihtiyacınız olanı seçebilir, en iyi hizmeti alabilirsiniz.

  Parsiyel
  ETGB
  advanced divider

  Havayolu taşımacılığı

  Bu taşımacılık türünün tercih edilmesindeki en büyük etken hız faktörü olmuştur. Uzak mesafelere hızlı ulaşım imkanı sağlayan havayolu taşımacılığı, depolama maliyetlerini düşürmesiyle de sıkça tercih edilir. Üstün güvenlik standartlarımız ve alanında uzman kadromuz ile müşterilerimizin yüklerini kısa sürede en uzak noktalara ulaştırıyoruz. Dünyanın birçok noktasına aynı gün transfer yapmayı amaçlayan dinamik ekibimiz ile hızlı ve güvenilir taşıma imkanı sunuyoruz. Globelink Ünimar olarak sunduğumuz hizmetlerin bazıları şu şekildedir;

  Ek olarak Handcarry ve Time Critical hizmetleriyle de tüm ihtiyaçlarınızın kısa süre içerisinde karşılanmasını amaçlıyoruz. Hızlı şekilde ulaştırılması gereken küçük materyallerin, dünyanın herhangi bir yerine taşınması istendiğinde kullanılan Handcarry hizmeti ile aynı zamanda eşyanın adrese teslimini de gerçekleştiriyoruz. Time Critical ile dakikalara önem veren hizmet sayesinde küçük ya da büyük yüklerinizi zamanla yarışarak ulaştırıyoruz.

  Demiryolu taşımacılığı: Ağır yüklerin hızlı ve pratik şekilde taşınmasını kolaylaştıran demiryolu taşımacılığı, aynı zamanda düşük maliyet avantajı ile sıkça tercih edilen taşımacılık türlerindendir. Özellikle uzun mesafeli yolculuklarda gösterdiği performans ile ülkemizde uzun yıllardan bu yana tercih edilir.

  advanced divider
  advanced divider

  Taşımacılıkta Depolamanın Önemi

  Taşımacılık kadar büyük önem teşkil eden depolama, gelen ürün ya da yükün teslim alındıktan sonra belirli bir süre bekletilip istenen noktalara gönderilmek üzere hazırlanması işlemidir. Verimli bir taşımacılık faaliyetinin oluşması için depolama birimi ile koordine şekilde çalışılması gerekir. Depo çeşitleri, ürünlerin depolanma süresine göre çeşitlilik gösterebilir. Ürünlerin uzun bir süre boyunca beklediği yerlere depo adı verilirken süre kısaldıkça dağıtım merkezi, son olarak aktarma merkezi olarak nitelendirilir. Özellikle çapraz sevkiyat gibi taşıma türlerinin sıkça tercih edilmesiyle birlikte aktarma, dağıtım merkezi gibi küçük ölçekteki depolara olan ilgi artmıştır. Depolama faaliyetleri kısaca ürünleri teslim alma, kontrol etme, depoya yerleştirme, sayma, toplama, son kontrol ve sevkiyat hazırlama gibi prosedürleri içerir. Taşımaya hazırlık işlemlerinin en etkili şekilde gerçekleşmesi için depolama, profesyonel ve planlı çalışma öncelikler arasındadır. Ürünlerin teslim noktasına kadar kontrolü ve bilgi akışı sağlanması ile birlikte nakliyat işlemi başarı ile sonlanır.

  Depolama Tesisi
  Kara Taşımacılığı
  advanced divider

  Yurtiçi Parsiyel Taşımacılık

  Sahip olduğumuz teknolojik altyapı ve üstün transfer şebekesiyle tüm transfer işlemlerini yüksek verim ve düşük maliyetle tamamlamayı amaçlıyoruz. Globelink Ünimar olarak bünyemizde çalışan alanında uzman kadro, aynı güzergah üzerinde bulunan müşterilerin yüklerini en güvenilir şekilde ulaştırarak, Key Account Yönetimi ile raporlama ve bilgilendirme imkanı sunuyor.
  Yüklerin teslimat tarihini yük sahibinin belirlemesini sağlayarak ürünlerin en hızlı şekilde ulaştırılmasını amaçlıyoruz. Müşteri için en ideal taşıma opsiyonlarını yaratarak, denizyolu, havayolu ve karayolu taşımacılığını da harmanlayarak en verimli taşıma şeklini elde ediyoruz.

  advanced divider

  Karayolu Parsiyel Taşımacılık: Konteyner içinde birden fazla müşteriye ait yüklerin bulunduğu bir taşımacılık sistemidir. Maliyet avantajı ve esneklik sunan yurtiçi parsiyel taşımacılık hizmetini farklı bir taşıma türü ile birleştirerek zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz.
  Havayolu Parsiyel Taşımacılık:
  Havayolu transfer ünitesini doldurmayan yükler için tercih edebileceğiniz yöntem, güvenilir ve hızlı taşımacılık sistemimiz ile istenen noktalara transfer yapılabilmesini sağlıyor. Lojistik seçenekleri arasında hız faktörü sebebiyle sıkça tercih edilen havayolu yurtiçi parsiyel yük taşımacılığının güvenli teslimat imkanı ile müşterilerimizi memnun etmeye devam ediyoruz.
  Denizyolu Parsiyel Taşımacılık:
  Yük gemilerinin tamamını doldurmanın güç olduğu anlarda tercih edilen bu yöntem, taşıma alanı en geniş seçeneklerden bir tanesidir. Taşıma fiyatının tek bir yük sahibi tarafından karşılanmaması sonucunda maliyet avantajı sunar. Müşteri beklentilerini karşılayan hizmetlerimiz ile hem hızlı hem de ekonomik taşımacılık imkanı sunuyoruz. En sık kullanılan limanlar ve aktarma limanlarında bulunan uzman ekiplerimiz sayesinde evrak işlerini minimum süreye indiriyoruz.

  Entegre Taşımacılık

  Parsiyel taşımacılığın aksine, taşıma aracını tamamıyla dolduracak kadar yükünüz mevcut ise, bünyemizde bulunan ve FTL adı verilen taşımacılık sistemini tercih etmenizi öneririz. İngilizce'de ''Full Track Load'' kelimelerinin baş harflerinden oluşan FTL (tam kamyon yükü), ülkemizde komple taşımacılık olarak bilinir. Komple taşımacılık, ağırlık ya da hacim cinsinden bir yükün kamyonet, tır ya da kamyonun tamamını kaplamasıyla oluşan taşımacılık sistemi olarak özetlenebilir. Bu yöntemin sunduğu avantajlardan en önemlisi, parça kargo şeklinde ulaştırılan bir ürünün tek seferde ve aktarma yapmadan gitmesi gereken yere taşınması işlemidir. Ürünün tek seferde taşınması ile hem zaman, hem de hız açısından büyük bir fayda sağlar. Aynı zamanda sevkiyatın bölünmemesi sayesinde maliyetten tasarruf etmeniz kolaylaşır.

  advanced divider
  advanced divider

  Yurtiçi Konteyner Taşımacılığının Sağladığı Avantajlar

  İhracat ve ithalat ürünleri için son derece fayda sağlayan yurtiçi konteyner taşımacılığı, sıkça tercih edilen taşıma türlerinden bir tanesidir. Alınan ihracat mallarının gönderilecek bölgeye taşınmasını sağlarken, aynı şekilde ithal edilecek ürünleri limanlardan teslim alıp, yurt sınırları içerisinde istenen noktaya ulaşmasını sağlar. Konteyner taşımacılığının sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi de hız ve hijyen konusudur. Taşıma esnasında boşaltma ve doldurma durumunu ortadan kaldıran konteyner taşımacılığı, ürünlerin el değmeden taşınmasına yardımcı olur. Özellikle geniş hacme sahip yüklerde, doldurma ve boşaltma işlemlerinin yarattığı zaman kaybını da ortadan kaldırmış olur.

  Entegre Taşımacılık

  Karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu gibi birçok taşıma türüne uyum sağlayan konteyner taşımacılığı, ülkemizde en çok denizyolu taşımacılığında kullanılır. Konteyner taşımacılığı, eski zamanlardan bu yana gelişerek birçok fonksiyona sahip taşıma türlerinden bir tanesi olmuştur. Önceden yalnızca limandan limana yapılan bu taşımacılık türü, teknolojinin gelişmesi ile birlikte yerini kapıdan kapıya teslim sistemine bırakmıştır. Konteyner taşımacılığının sağladığı faydalar oldukça fazladır. Sağladığı hijyenin yanı sıra, yüklerin konteyner ile taşınması sebebiyle daha emniyetli bir sevkiyat süreci oluşur. Tek seferde geniş hacimli yükleri taşıma özelliği ile maliyete de büyük katkı sağlar. Bu taşımacılık türü hem hijyen hem ekonomik hem de pratikliği ile müşterilerimiz tarafından sıkça tercih edilmektedir.​

  advanced divider

  Tehlikeli Madde Taşımacılığı

  Taşıma türleri arasında en çok dikkat isteyen yurtiçi tehlikeli madde taşımacılığı, güvenli şekilde yapılması zorunlu olan bir taşımacılık çeşididir. Tehlikeli olarak nitelendirilen patlayıcı, aşındırıcı ve yanıcı maddelerin hem çevreye, hem de insan sağlığına zarar vermeden taşınması için belirli standartlara uygun olması gerekir. Çeşitli standart ve anlaşmaların uygulanması Ulaşım ve Lojistik Sistemleri Merkezi Başkanlığı'na bağlı olan Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü'nü kapsar. Tehlikeli madde taşımacılığı genel olarak karayollarında yoğunluk göstermektedir. Uluslararası düzeyde belirlenmiş, kısa ismi ADR olarak bilinen Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması, tehlikeli maddelerin karayollarında güvenlik prosedürleri dahilinde taşınmasının kontrolünü sağlar. Süreçte görev alan her kişinin sorumluluklarının yerine getirilmesi ve titizlikle çalışması sağlanır.

  Kara Taşımacılığı

  Yurtiçi Taşımacılığı

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​