Amerika Taşımacılık

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Ülkeler arası etkileşimde en büyük rollerden birisini ticaret üstlenmektedir. Coğrafi konum, ürün çeşitliliği, üretim kapasitesi, pazar büyüklüğü, teknolojik gelişmeler başta olmak üzere birçok faktör ülkeler arası ticaret düzeyinin belirlenmesinde rol oynamaktadır.

  Günümüzde global ticarette önemli figürlerden birisi de Amerika Birleşik Devletleri’dir. Türkiye de ABD ile ticaret ortaklığını üst seviyede sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın dış ticaret verilerine göre ABD gerek ihracatta gerekse ithalatta Türkiye’nin en çok etkileşim sağladığı üçüncü ülke konumundadır. Türkiye Amerika ihracat ithalat ilişkilerinin gelişmesinde kuşkusuz lojistik ve tedarik zinciri hizmetlerinin de payı büyük durumdadır. Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet veren Globelink Ünimar, sunduğu çözümlerle Türkiye ve ABD arasındaki ithalat ve ihracat hizmetleri sunmaktadır.

  advanced divider

  Amerika Denizyolu Taşımacılığı

  Amerika ihracat ithalat uygulamaları arasında en temel taşımacılık modlarından birisi denizyolu taşımacılığıdır. Uzun dönemden beri ulaşım amacıyla kullanılan denizyolu bugün de uluslararası ticarette cazibesini sürdürmektedir. Özellikle karayolu ile ulaşımın mümkün olmadığı veya sınırlı olduğu konumlar için sıklıkla tercih edilmektedir.

  Liman Gemi Görseli
  advanced divider

  Türkiye ile Amerika denizyolu taşımacılığı tercih edilmesinde temel sebep farklı kıtalarda yer alan iki ülkenin arasında Kuzey Atlantik Okyanus’unun yer almasıdır. Lojistik süreçlerde gemilerden faydalanmak okyanusu geçebilmek kullanılacak yöntemlerden biridir. Denizyolunun bir diğer avantajı ise tek seferde çok sayıda yük taşımaya olanak tanımasıdır. Bu sayede Amerika’ya hem hacim hem de ağırlık olarak Amerika’ya kargo göndermek mümkün olmaktadır. Denizyolu ile yolculuklar aradaki mesafeden dolayı nispeten uzun sürebilmektedir. Türkiye ile Amerika arasındaki mesafe ortalama olarak 10.000 km’nin üzerindedir. Buna bağlı olarak limanlara olan ulaşımın süresi 32 ile 56 gün arasında değişebilmektedir. Bu durumda gemilerin kapasiteleri, direkt veya aktarmaları sefer sağlamaları, hava koşulları gibi unsurlar etkili olabilmektedir. Amerika Türkiye kargo işlemleri çok sayıda liman üzerinde sağlanabilmektedir. Türkiye’de çıkış ve varış limanları olarak birçok alternatif bulunmaktadır. Önemi liman şehirleri şu şekilde sıralanabilir:

  TÜRKİYE ÇIKIŞLI LİMAN ŞEHİRLERİ

  • İstanbul, • İzmir, • Mersin, • Samsun, • Kocaeli, • Trabzon.

  AMERİKA LİMANLARI

  • New York, • Atlanta, • Baltimore, • Los Angeles, • Portland, • Washington.

  advanced divider

  Gerek Amerika kargo şirketleri gerekse Türkiye’de faaliyet gösteren lojistik şirketleri bu lokasyonlar başta olmak üzere ülkelerin tamamına hizmet sunmaktadır.

  Gönderim yapılacak ürün grupları göz önüne alındığında tercih edilebilecek modlar arasında Amerika gemi kargo sunduğu avantajlarla öne çıkmaktadır.

  Konteyner Elleçleme Görseli

  Amerika Denizyolu Taşımacılığı Türleri

  Globelink Ünimar, geniş hizmet ağı sayesinde dünyanın önemli ticaret kentlerine olduğu gibi Amerika lojistik şirketleri kapsamındaki limanlara da doğrudan lojistik hizmeti sağlamaktadır. Globelink Ünimar’ın Amerika servislerinde sunduğu avantajlar:• Key Account müşteri yönetimi, • Haftalık olarak düzenli yararlanabileceğiniz sefer seçenekleri, • Direkt veya aktarmalı hizmet seçenekleri, • Her bir müşteriye özel rapor deneyimi, • FCL ve LCL taşımacılık türleri.

  FCL (Full Container Load) Nedir?

  FCL, Türkçe olarak “Tam Konteyner Yükü” manasını taşır. Eğer bir konteyner içerisinde yalnızca size ait yüklerin bulunmasını tercih ederseniz tercih etmeniz gereken türdür. Bu tür sayesinde yüklerin tek seferde yüklenip indirilmesini sağlayabilirsiniz. Amerikaya deniz kargo özellikle büyük hacimli yüklerden oluşuyorsa sizin için ideal olabilir.

  LCL (Less Container Load) Nedir?

  LCL, Türkçe’ye “Parsiyel Konteyner Yükü” olarak çevrilebilir. Amerika parsiyel yük taşımacılığı, ürünleri bir konteyneri dolduracak miktarda olmayan şirketler için ideal bir seçenektir. Özellikle düşük hacimli yükler için ayrı konteyner masrafı ödemek istemeyen müşterilere özel olarak sunulmaktadır.

  Amerika Havayolu Taşımacılığı

  Amerikaya'ya ihracat yapmak amacıyla yararlanabileceğiniz bir diğer seçeneği havayolu taşımacılığı oluşturmaktadır. Özellikle son yıllarda hız kazanan bu taşımacılık metodu, Amerika gibi denizaşırı ülkelere gerçekleştirilecek gönderimler için uygundur. Globelink Ünimar, güçle acente ağı ve hizmet seçenekleri ile Amerika kargo uçakları aracılığıyla yapılan gönderim hizmeti sunmaktadır. İki ülkede de bulunan havalimanları aracılığıyla karşılıklı gönderimler sağlanmaktadır. Havayolu taşımacılığının hızlı teslimat avantajı sayesinde ABD'ye kargo gönderim sürelerini kısaltabilirsiniz. Özellikle bozulabilir kargo, evrak, hammadde, yarı mamul gibi ürünlerin gönderimi için sıklıkla tercih edilmektedir. Globelink Ünimar’ın sunduğu avantajlar ile aşağıdaki taşımacılık türlerine özel olarak da hizmet almanız mümkündür: • Proje taşımacılığı, • Transit taşımacılık, • Charter ve multimodal taşımacılık, • Bozulabilir kargo taşımacılığı, • Canlı hayvan taşımacılığı. Taşımacılık türlerine özel deneyime göre hareket eden Globelink Ünimar, hızlı, güvenilir ve esnek çözümleriyle ABD nakliye uçakları ile ürünlerinizi istediğiniz her noktaya teslim etmektedir.

  Amerika Karayolu Taşımacılığı

  Karayolu taşımacılığı en sık tercih edilen taşımacılık modlarından biri olsa da Amerika ihracat ithalat işlemleri sırasında doğrudan karayoluyla ulaşım mümkün olmamaktadır. Operasyon esnasında denizyolu veya havayolu ile gönderimi sağlanan ürünler daha sonra karayolu taşımacılığında kullanılan araçlar aracılığıyla istenilen noktalara teslim edilebilir. Örneğin havayolu aracılığıyla bozulabilir (perishable) kargo sınıfına giren gıda gönderimi için uçakla Amerika’ya gıda göndermek başarıyla tamamlandıktan sonra iklimlendirme sistemine sahip karayolu aracı ile istenilen noktaya teslim edilebilir. Bu sayede aşağıdaki avantajları yakalayabilirsiniz: • Kaybolma, kırılma, bozulma meydana gelmeden teslimat sağlanabilir, • Esnek ulaşım seçeneğiyle kapsamlı teslimat, • Yük hacmi fark etmeksizin tam donanımlı ulaştırma, • Vakit kaybetmeden taşıma modları arasında aktarım. Bu avantajları gönderim sırasında sağlayabileceğiniz gibi zaman ve maliyet yönünden de birleştirilmiş hizmetten yararlanabilirsiniz.

  Amerika Taşımacılık Fiyatları

  Her koşulda müşterilerinin gereksinimlerine uygun olarak global hizmet vermeyi amaçlayan Globelink Ünimar, tercih edilen taşıma modlarına göre fiyatlandırma yapmakta ve müşterilerine en uygun alternatifi sunmaktadır. Amerika nakliye fiyatları üzerinde belirleyici olan temel unsurlardan birisi tercih edilecek taşıma metodudur. Denizyolu taşımacılığı kendi içerisinde Amerika nakliye türlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. LCL (parsiyel) gönderim talep edildiğinde konteyner içerisinde ürünün kapladığı alana göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Amerika navlun fiyatları için FCL (full konteyner) gönderim tercih edildiğindeyse konteyner üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Bir diğer taşımacılık türü olan Amerika uçak kargo fiyatları çıkış ve varış noktası ve ürün özellikleri başta olmak üzere farklı faktörlere göre belirlenmektedir. Uçakla birlikte karayolu hizmeti de alındığı takdirde maliyete yansıma durumu doğabilmektedir. Hava kargo, deniz kargo türlerine ek olarak kullanılacak limanların konumu, yük miktarını, araç özelliklerini de göz önünde bulundurarak fiyat hakkında ipucu elde edebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz taşıma metodu ne olursa olsun Globelink Ünimar’ın deneyimli ekibi sizin için en uygun teklifi hazırlayarak ürünlerinizi istediğiniz noktalara güvenle teslim etmektedir.

  Amerika Taşımacılık Ek Avantajlar

  Amerika kargo işlemleri sırasında her daim deneyimli ekibi ve profesyonel strateji çerçevesinde hareket eden Globelink Ünimar, lojistik işlemleri öncesinde ve sırasında birtakım ek avantajları sizlerle buluşturur. Bunlardan ilki depolama hizmetidir. Limanlarda veya havalimanlarında gerçekleşecek yükleme işlemlerinden önce depolarda yüklerinizi bekletme fırsatını sizlere sunmaktadır. Lojistik sürecinin bir parçası olan depolama hizmetine bağlı olarak sevkiyat planlamaları ve konsolidasyon servisleri de hizmet kapsamında yer almaktadır. Bu adım atmak istediğiniz Amerika konteyner taşımacılığı; bütünüyle güvenli, pratik ve çözüm odaklı olarak gelişir. Yükünüz yola çıktıktan sonra Globelink Ünimar’ın sunduğu profesyonel destek devam etmektedir. Amerika kargo takip hizmeti ile konteynerlerinizi yer ve zaman fark etmeksizin anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

  Amerika'ya Havayolu Kargo Taşımacılığı Yapılır mı?

  Evet, her iki ülkenin konumları nedeniyle havayolu kargo taşımacılığı sık olarak gerçekleştirilir.

  Amerika Navlun Fiyatları Ne Kadar?

  Navlun fiyatları birçok değişken dikkate alınarak belirlenmektedir. Örneğin denizyolu taşımacılığı için gönderimin FCL veya LCL (parsiyel) mi planlanacağı, ürünün boyut ve özellikleri yükleme ve varış limanları bu değişkenler arasında yer almaktadır. Havayolu taşımacılığında da yükleme ve varış limanları, ürünün boyut ve diğer özellikleri, ekstra bir işlem gerektirip gerektirmediği gibi koşullar fiyatlandırma için oldukça önemlidir.

  Amerika'ya İhracat için Gereken Belgeler Nelerdir?

  Amerika’ya ihracat için taşımacılık modu, teslim türü ve ürün özelliklerine göre istenen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Globelink Ünimar alanında deneyimli ekibiyle ihtiyaç duyulan tüm bilgilendirmeleri size zamanında yaparak ürünün güvenle teslim edilmesini sağlamaktadır.

  Size özel müşteri temsilcimizden

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​