Avusturya Taşımacılık

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Türkiye ve Avusturya arasındaki ticari ilişkiler oldukça önemlidir ve her iki ülke de birbirlerinin önemli ticaret ortaklarından biridir. İki ülke arasındaki ticaret hacmi son yıllarda artış göstermiştir. 2019 yılında, Türkiye'nin Avusturya'ya ihracatı 3.3 milyar Euro'ya ulaşmıştır.

  Türkiye'nin en büyük ihracat kalemleri arasında makine, otomotiv, plastik ve tekstil ürünleri yer almaktadır. Avusturya'nın Türkiye'ye ihracatı ise 1.4 milyar Euro'dur. Avusturya'nın Türkiye'ye ihracatında ise kimya, makine ve otomotiv ürünleri öne çıkmaktadır.

  advanced divider

  Türkiye’den Avusturya’ya Havayolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

  Türkiye'den Avusturya'ya uçuşlar, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde bulunan havalimanlarından gerçekleştirilmektedir. Avusturya'ya İstanbul'dan direkt uçuşlar düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan da kargo taşımaları yapılmaktadır.

  Havayolu Taşımacılığında Teslim Şekilleri Nelerdir?

  Avusturya'da ise başta Viyana olmak üzere Graz, Innsbruck ve Salzburg gibi şehirlerde havalimanları bulunmaktadır. Türkiye'den Avusturya'ya yapılan uçuşlarda IATA standartlarına uyumun yanı sıra AB’nin eklemiş olduğu havayolu taşıma kurallarına da uyulması önemlidir.

  Türkiye’den Avusturya’ya Karayolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

  advanced divider

  Türkiye ve Avusturya arasındaki ticaretin büyük bir çoğunluğu karayoluyla gerçekleştirilmektedir. Türkiye ve Avusturya arasında karayolu sınırı bulunmamaktadır. Türkiye, Bulgaristan üzerinden takip ettiği rota ile Avusturya’ya havayolu taşımacılığı gerçekleştirmektedir.Türkiye'den Avusturya'ya yapılan yolculuk, yaklaşık 2.000 km civarındadır. Karayolu taşımacılığı ile yapılan lojistikte, gümrük işlemleri ve yolculuk süresince uyulması gereken kurallar gibi çeşitli hususlar dikkate alınmalıdır.Özellikle yük taşımacılığı yapılıyorsa, yasal düzenlemelere uyulması ve taşınacak yükün güvenliği sağlanması önemlidir. Örneğin, Avusturya’ya yapılan karayolu taşımacılığında mutlaka CMR belgesinin hazır olması gerekmektedir.Karayolu taşımacılığı, genellikle havayolu taşımacılığına göre daha uzun sürdüğü için zamanlama ve maliyet açısından önemli bir faktördür. Ancak, özellikle yük taşımacılığı için tercih edilen bir seçenek olması nedeniyle, Türkiye ve Avusturya arasında karayolu taşımacılığı oldukça önemli bir noktadadır.

  Avusturya ve Türkiye Arasında Tercih Edebileceğiniz Lojistik Çözümleri

  advanced divider

  Türkiye ve Avusturya arasında karayolu ve havayolu taşımacılık yöntemleri sayesinde yüklerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Ayrıca tercih edebileceğiniz diğer lojistik çözümleri sayesinde de sahip olduğunuz yüke özel lojistik çözümleri tercih edebilirsiniz.Örneğin parsiyel yük ve ağır yük taşımacılığı gibi çözümleri tercih ederek özel yüklerinizin taşınması için özel operasyonel destekler alabilirsiniz. Ağır yük taşımacılığında proje yük sınıfına giren yüklerinizin karayoluyla taşınmasını sağlayabilirsiniz.Türkiye'den Avusturya'ya yapılan yolculuk, yaklaşık 2.000 km civarındadır. Karayolu taşımacılığı ile yapılan lojistikte, gümrük işlemleri ve yolculuk süresince uyulması gereken kurallar gibi çeşitli hususlar dikkate alınmalıdır.Özellikle yük taşımacılığı yapılıyorsa, yasal düzenlemelere uyulması ve taşınacak yükün güvenliği sağlanması önemlidir. Örneğin, Avusturya’ya yapılan karayolu taşımacılığında mutlaka CMR belgesinin hazır olması gerekmektedir.Karayolu taşımacılığı, genellikle havayolu taşımacılığına göre daha uzun sürdüğü için zamanlama ve maliyet açısından önemli bir faktördür. Ancak, özellikle yük taşımacılığı için tercih edilen bir seçenek olması nedeniyle, Türkiye ve Avusturya arasında karayolu taşımacılığı oldukça önemli bir noktadadır.

  Size özel müşteri temsilcimizden

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​