Hollanda Taşımacılık

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Globalleşen dünyada ülkeler birbirleriyle birtakım ilişkiler kurmaktadır. Bu anlamda en büyük paylardan birini de ticaret oluşturur. Türkiye bulunduğu konum ve pazar kapasitesi itibarıyla birçok ülkeyle ticari ilişki içerisindedir. Avrupa ülkeleri içerisinde yer alan Hollanda da bu ülkelerden biridir.

  Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre Hollanda en çok ihracat yapılan on ülke arasında kendine yer bulmaktadır. Daha çok ihracat yönlü gerçekleşse de ithalat oranıyla da Türkiye’nin ticari ortakları arasında onuncu sırada yer almaktadır. Bu ticari iş birliğinde ülkelerin birbiriyle olan yakınlıkları ve ulaşım modlarının alternatifi olmasının da etkisi büyüktür. Globelink Ünimar müşterilerine gelişmiş Hollanda Türkiye nakliye seçenekleri sunmaktadır.

  advanced divider

  Hollanda Denizyolu Taşımacılığı

  Denizyolu taşımacılığı geçmişten itibaren uluslararası ticarette önemli bir konuma sahiptir. Türkiye ve Hollanda da denize kıyıları olmasının avantajıyla ticari operasyonları denizyolu aracılığıyla sağlayabilmektedir. Ülkelerin coğrafi konumları nedeniyle denizyoluyla gerçekleştirilecek Hollanda Türkiye ihracat süreçleri nispeten uzun sürebilmektedir. Türkiye-Hollanda arasında gerçekleştirilen deniz seferleri Akdeniz’in geçilmesinin ardından Cebelitarık Boğazı, Manş Denizi ve Dover Boğazı’nın geçilmesiyle tamamlanır.

  Liman Gemi Görseli

  Türkiye’ye doğru yapılan Hollanda taşımacılık işleminde de bu rota izlenebilmektedir. Denizyolu taşımacılığı için elverişli limanlar iki ülkede de bulunmaktadır. Hollanda’da Dünya’nın en geniş limanı olan Rotterdam Limanı ve Amsterdam Limanı öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Dordrecht, Moerdijk, Terneuzen, Vlissingen gibi birçok liman öne çıkmaktadır. Türkiye’de ise İstanbul, İzmir, Mersin, Kocaeli gibi liman kentleri denizyolu taşımacılığını elverişli hale getirmektedir. Globelink Ünimar’ın sunduğu yolculuk alternatifleri ile lokasyonlar arası taşımacılığı verimli hale getirebilirsiniz.

  Hollanda Denizyolu Taşımacılığı Türleri

  advanced divider

  Sizlere sunulan denizyolu taşımacılık seçenekleri temel olarak FCL ve LCL olarak ikiye ayrılmaktadır. FCL konteyner hizmeti, konteynerdeki tüm yükün tek bir müşteriye ait olmasını ifade eder. LCL taşımacılık olarak da bilinen Hollanda parsiyel nakliyat ise müşterinin ürünlerinin bir konteyneri doldurmadığı durumlarda kullanılır. Her daim çağın gereksinimlerine uygun hareket ederek kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan Hollanda lojistik firmaları arasında yer alan Globelink Ünimar, denizyolu taşımacılığı hizmetleri ile yüklerinizi güvenle taşımaktadır. Bu kapsamda sizlere sunulan avantajlar:

  Alanlarında uzmanlaşmış çalışanlarla iş birliği,

  Key account müşteri yönetimi ile süreç yönetimi,

  Düzenli olarak düzenlenen seferler,

  Türkiye aktarmalı transit taşımalar,

  Özelleştirilmiş raporlar,

  Yük türüne göre gelişmiş konteyner seçenekleri,

  Sürecin başından sonuna kadar müşteri memnuniyeti odaklı ilişki.

  Intermodal Taşıma
  advanced divider

  Hollanda Havayolu Taşımacılık

  Güvenli ve hızlı bir taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda havayolu taşımacılığını tercih edebilirsiniz. İki ülkede de bulunan havalimanları sayesinde Hollanda nakliye operasyonlarında kullanılan havayolu taşımacılığı aşağıdaki ürün gruplarında sıklıkla tercih edilmektedir: • Hızlı ulaşması gereken kargolar, • Çabuk teslim edilmesi gereken değerli evraklar ve kargolar, • Bozulma olasılığı yüksek perishable grubuna giren ürünler, • Özel olarak tasarlanan değeri yüksek ürünler. Globelink Ünimar’ın sunduğu key account müşteri yönetimi ve deneyimli ekipleri sayesinde Hollanda kargo gönderimini sağlamanız mümkündür. Ürünün özelliklerine göre optimize edilen yöntemlerle ekstra avantajlar sağlayabilirsiniz. Havayolu ile canlı hayvan gönderimi yapabileceğiniz gibi charter uçak, proje, bozulabilir (perishable) ürünleri istediğiniz noktalara ulaştırmanız mümkündür. Hollanda uçak kargo ile yükünüz en kısa sürede, en güvenilir yoldan istediğiniz noktaya ulaştırılmaktadır.

  Hollanda Karayolu Taşımacılık

  Taşımacılık modları arasında yer alan karayolu taşımacılığı, Hollanda nakliyat hizmetinde yararlanabileceğiniz seçenekler arasında öne çıkmaktadır. Sınır kapılarından çıkıldıktan sonra çeşitli alternatifler ile Hollanda’ya ulaşım sağlamak mümkündür. Karayolu ile yapılan taşımacılık işlemlerinde teslim süresi yükleme ve varış noktalarına göre değişiklik gösterse de İstanbul ile Amsterdam arasındaki mesafenin 2.800 kilometre olması planlama açısından fikir sunabilmektedir. Karayolu taşımacılık işlemlerinde parsiyel veya komple araç seçenekleri arasından seçim yapmanız mümkündür. Eğer yükleriniz tek bir aracı doldurmayacak sayı ve hacme sahip ise parsiyel taşımacılık seçeneğine yönelebilirsiniz. Yükleriniz bir aracı dolduracak seviyede ise FTL servisler ile komple araç taşımacılığı ile Hollanda kara nakliye servislerinden faydalanabilirsiniz. Globelink Ünimar ayrıcalığıyla belirli avantajlardan yararlanabilirsiniz. Hollanda Karayolu Taşımacılık Avantajları
  • Kapıdan kapıya doğrudan teslimat güvencesi,
  • Birden fazla rota seçeneği,
  • Yük ağırlığına göre araç çeşitliliği,
  • Hızlı ve güvenli teslimat.

  Hollanda Alternatif Taşımacılık Hizmetleri

  Hollanda lojistik firmaları arasında hizmet çeşitliliğiyle öne çıkan Globelink Ünimar, sizlere standart taşımacılık modlarına ek olarak çeşitli alternatif yöntemler sunmaktadır. İntermodal taşımacılık bunlardan birisisidir. Temel olarak taşıma kabındaki yükün hiçbir işleme tabi tutulmadan birden fazla araç kullanılarak gerekli noktaya ulaşmasına dayanır. Hollanda ithalat ihracat işlemlerinde genellikle karayolu aracından diğer araçlara yapılan aktarma sayesinde gerçekleşir. Bunun yanı sıra ikili veya üçlü olarak farklı taşıma modlarının gerçekleştirilmesi de bu yolla mümkün olmaktadır. Bir diğer alternatif yöntem ise Ro-Ro taşımacılığıdır. Bu yöntem ile temel olarak taşıma aracı, Hollanda ihracat işlemi için denizyolu aracılığı ile varış limanına transfer edilir. Varış limanından sonra ise teslim edileceği noktaya yeniden karayolu ile devam eder.

  Hollanda Taşımacılık İçin Ekstra Avantajlar

  Globelink Ünimar’ın taşımacılık alternatifleri arasında müşterilerine sunduğu bir diğer yol express hizmetlerdir. Özellikle Hollanda'ya kargo ve düşük hacimli yüklerin gönderilmesinde sıklıkla kullanılır. Uçtan uca hizmet sunan minivan servisleriyle yükleriniz 48 ile 72 saat içerisinde doğru noktaya ulaştırılır. Süreç boyunca gereksiniminize göre depolama hizmeti almanız da mümkündür. Depolama sonrasında ise konsolidasyon servisleri için gerekli destekler hizmetinizdedir. Hollanda Türkiye kargo için gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Hız, süre, yük kapasitesi gibi unsurları göz önünde bulundurarak denizyolu, havayolu, karayolu, intermodal, Ro-Ro hizmetleri ve minivan servisleri arasında tercih yapabilirsiniz.

  Hollanda'ya Parsiyel Nakliye Nasıl Yapılır?

  Hollanda nakliye seçenekleri arasında yer alan parsiyel taşımacılık, gönderilecek ürünlerin bir taşıma kabını doldurmadığı durumlarda tercih edilir. Özellikle denizyolu ve karayolu taşımacılığında kullanılan bu alternatifle ürün miktarı az olsa dahi istenilen noktaya teslim edilmesi sağlanır.

  Türkiye'den Hollanda'ya Kargo Kaç Günde Gider?

  Türkiye’den gönderilen kargoların teslim süreleri tercih edilen taşıma modu, yükleme ve boşaltma noktaları, ürün özellikleri gibi birçok faktöre göre değişiklik gösterir.

  Hollanda'ya Nasıl Kargo Gönderilir?

  Hollanda’ya kargo gönderimi için Globelink Ünimar’ın alanında uzman ekibi ile temasa geçebilir ve tek tıkla fiyat teklifi alabilirsiniz. Globelink Ünimar sizin için en ideal teslim yöntemini seçerek ürünlerinizi istediğiniz noktalara güvenle teslim eder.

  Size özel müşteri temsilcimizden

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​