İsviçre Taşımacılık

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan İsviçre, kıtanın refah seviyesi yüksek ülkeleri arasında yer almaktadır. Özellikle 19.yüzyıldan sonra gelişen bankacılık sayesinde hızla zenginleşen bu ülke aynı zamanda Türkiye’nin önemli ticari partnerleri arasında yer almaktadır.

  Türkiye ve İsviçre arasındaki ticari hacim 2019 yılında ortaya çıkan Covid-19 pandemisine değin yukarı seviyeli bir grafiğe sahipti. 2019 verilerinde ise iki ülkenin toplam ticari hacmi 4 milyar doları aşmıştır. İkili ilişkilerin geliştirilmesi ile bu rakamın 5 milyar dolar üzerine çıkarılması her iki tarafın da hedefleri arasında yer alıyor.2019 verilerine göre Türkiye İsviçre’ye 1 milyar dolar değerinde ihracat yapmışken; İsviçre’den 3 milyardan fazla ithalat gerçekleştirmiştir. Türkiye ve İsviçre arasındaki ihracat ve ithalat kalemleri ise altın, meyve, alüminyum, tıbbi malzemeler, dokuma ürünleri ve saattir.İsviçre ve Türkiye arasındaki ticari faaliyetlerin büyük bir çoğunluğu karayolu taşımacılığı ile yapılmaktadır. Diğer yandan havayolu taşımacılığı da son yıllarda iki ülkenin ticari faaliyetlerinin artışı neticesinde yükselişe geçmiştir. Bir kara ülkesi olan İsviçre’ye denizyolu taşımacılığı yapılamaz iken intermodal lojistik çözümleriyle dolaylı yoldan denizyolu taşımacılığı yapılmaktadır.

  advanced divider

  İsviçre ve Türkiye Arasında Karayolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

  İsviçre ve Türkiye arasında doğrudan sınır bulunmamaktadır. Bu yüzden Türkiye’den İsviçre’ye yüklerinizi karayoluyla gönderirken bu durumu göz önünde bulundurunuz. İsviçre ve Türkiye arasındaki karayolu taşımacılığı ortalama 4 gün sürmektedir. Bu durum bölgenin hava şartlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

  Tır Görseli

  İsviçre AB’ye üye olmayan sayılı ülkelerden biridir. Ancak İsviçre ve komşusu olduğu AB ülkeleri bir dizi yazılı anlaşmayla karayolu taşımacılığını mümkün kılmaktadır. Gümrük işlemleri sırasında AB’nin sunmuş olduğu şartları yerine getirmeniz karayolu lojistiği için önemli bir noktadır. Örneğin AB standartlarına uygun bir gümrük beyannamesinin ve CMR belgesinin mutlaka hazır olması gerekmektedir.

  İsviçre ve Türkiye Arasında Havayolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

  advanced divider

  Türkiye ve İsviçre arasında karayolunun yanı sıra havayolu lojistik hizmetleri de önemli bir yere sahiptir. Özellikle ekspres taşımacılık tercih edenler için hızlı ve güvenilir bir çözüm olan havayolu taşımacılığı sayesinde yüklerinizi bir noktadan diğerine saatler içinde ulaştırma imkanınız bulunuyor.İstanbul Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan İsviçre’nin daha doğrusu Avrupa’nın önemli havalimanları olan Cenevre, Zürich ve Bern havalimanlarına doğrudan ve aktarmalı olarak havayolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır.

  Size özel müşteri temsilcimizden

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​