Yükleme Bilgilendirmesi

Bir tıkla
hızlı,esnek,rekabetçi
teklif al!​

  Değerli Müşterimiz

  Gerçekleştireceğiniz yüklemeleriniz ile ilgili aşağıdaki noktaları bilgilerinize sunmak isteriz:

  • Antrepolar Beher 60 KG ve Üzerindeki Paletsiz Eşyaları (Paletsiz ve Çembersiz) Kabul Etmemektedir. Kargo Kabul Tartım Sırasında Tespit Edilen Kargoya Antrepo Tarafından Palet ve Çemberleme Yapılarak Tarafınıza Fatura Edilecektir.
  • İhracatını yapacak olduğunuz yüksekliği 170 cm’yi geçen paletli ve kasa olan gönderilerinizin görüntülerini kargonuzu göndermeden önce tarafımızla paylaşmanız gereklidir, gönderilmeyen görüntülerden dolayı limanda kargo ile oluşabilecek olan masraftan ya da olumsuz durumdan tarafımız sorumlu değildir.
  • İhracatı yapılacak olan eşyaların talimata uygun olması zorunludur. Yanlış, eksik ve/veya gerçeğe aykırı beyan edilmesi durumunda SHGM kuralları gereği oluşacak olan cezalardan (72.912TL) tarafınız sorumlu tutulacaktır.
  • İhracatçı güvenlik formu tedarik edilmesi zorunludur. SHGM kuralları uyarınca, yükleme ile ilgili talep edilen belgelerin sağlanmaması durumunda, ihracatçı tarafından tüm kuralların kabul edildiği ve geriye dönük olarak uygulanabilecek tüm yaptırımlardan sorumlu olduğu kabul edilir.
  • Konu yüklemeniz için tarafınıza geçilen Draft konşimentoları (Alıcı-gönderici, yük detayları, HS code, vergi dairesi numarası (tax id) vs.) kontrol etmenizi ve opsiyon saatinden en geç 3 saat öncesine kadar tarafımıza onay vermenizi rica ederiz. Aksi takdirde, konşimento size geçilen haliyle basılacak olup sonrasında geçilen düzeltmeler için ek ücretler doğacaktır.
  • Evrak düzeltme, evrak geri çekme, evrak değiştirme işlemlerinde havayolları ilave ücret talep etmektedir. Evrak tesliminden sonra yapılacak her türlü değişiklik havayolları tarafından ücrete tabidir.
  • Qatar varışlı yüklemelerde koli ve palet üzerinde ‘Made in Turkey’ ibaresi yer almalıdır.
  • Rezervasyonun, onaylandığı opsiyon gününden 48 saat öncesinden iptal edilmesi ya da ertelenmesi durumunda havayolları tarafından navlun miktarının çeşitli oranlarında No Show cezası uygulanmaktadır. Bu cezanın oluşması durumunda iptal eden ya da erteleyen firmalara yansıtılacaktır.
  • Çelebi Ambarı’na teslim edilen Air Serbia Havayolları ile yüklenecek kolili yükler streçsiz kabul edilmemektedir.

  Hacimli kargoların kabul edilmesi ile ilgili hazırlanan bilgilendirmeyi video’dan izleyebilir, her türlü sorunuz için müşteri temsilcinize ulaşabilirsiniz.

  Yükleme Bilgilendirme
  Yükleme Talimatı
  Paketleme ve Etiketleme
  MSDS Bilgilendirme

  Yükleme Bilgilendirmesi

  Bir tıkla
  hızlı,esnek,rekabetçi
  teklif al!​