Yeni İpek Yolu ile Çin’den Türkiye’ye

Globelink Ünimar’ın Modern İpek Yolu kuşağında Çin’den yola çıkan ilk konsol yükü, demiryolu üzerinden Türkiye’ye ulaştı.

Globelink Ünimar, güvenilirlik, esneklik ve kalite anlayışını merkeze alarak sunduğu hizmetlerini çeşitlendirmeye devam ediyor. Kuşak Yol Projesi’nin modern İpek Yolu olarak da anılan kara ayağını oluşturan İpek Yolu Ekonomik Kuşağı ile Çin’den yola çıkan ilk konsol yükü, demir yolu ile Türkiye’ye ulaştı. Çin’in Xi’An şehrinden yola çıkan tren, 52 saatlik bir yolculuğun sonunda, 1 Eylül 2020 tarihinde İzmit, Köseköy’e vardı.

“2021’de Taşımacılıkta Yeni Alternatifleri Müşterilerimizle Buluşturacağız”

Son zamanlarda istikrarlı bir artış gösteren navlun fiyatlarının COVID-19 ile beraber rekor seviyelere ulaştığını ifade eden Globelink Ünimar Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Uygar Sül, bu durumun demiryolu taşımacılığını ön plana çıkardığını; özellikle de Çin’den Avrupa’ya gönderilen tıbbi cihazların taşınmasında ideal bir alternatif olarak ortaya çıktığını söyledi.

“Pandemi, demir yolunun istikrarlı ve güvenilir bir taşımacılık modu olduğu ispatladı” diyen Sül, servis ve prosedürel altyapıdaki eksiklikler sebebiyle operasyonlarda yaşanan düzensizliklere rağmen demir yolunun transit süreden kazanmak için belli ürün gruplarında öne çıkacağına dikkat çekti ve “En azından Avrasya trafiğinin yaklaşık yüzde 5’lik payına sahip olacağını söyleyebiliriz” dedi.

2020 yılı içerisinde parsiyel taşımacılık anlamında ilk yüklemelerini yaptıklarını belirten Sül, şöyle devam etti: “Henüz belli ürün grupları için avantaj sağlamasına rağmen, genele yayabileceğimiz navlun ve transit süre alternatiflerini 2021 yılı içerisinde de müşterilerimiz ile buluşturacağız. Çift taraflı ithalat ihracat hacimlerindeki artış ile tren operasyonlarının daha verimli hale geleceğini öngörüyoruz. Yeni İpek Yolu, Çin hükümeti tarafından yoğun bir şekilde finanse edilen bir proje. Navlun oranları son iki yılda düşmüş olsa da demiryolu taşımacılığı için maliyetler şeffaf değil. Bu, kesinlikle sübvansiyonlardan da kaynaklanıyor. Özellikle denizyolu taşımacılığında yaşanan ekipman/konteyner eksikliği ve gemilerde yaşanan yer problemleri nedeni ile OBOR projesine ilgi giderek artacaktır. Bu noktada da Globelink Ünimar olarak hizmet vermeye hazırız.”

Binlerce firmanın güvenle tercih ettiği Globelink Ünimar’ın katma değerli entegre lojistik çözümleri için “teklif al” modülü aracılığı ile fiyat teklifi alabilirsiniz.

advanced divider

Her sayısıyla lojistik sektörünün güncel konularını okuyucuları ile buluşturan Argemonia’nın tüm sayılarına aşağıdaki linkten ulaşabilir, en güncel konuları Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  PAYLAŞ:

  Globelink Ünimar Yeni İş Zekası Ürününü Tanıttı
  Temmuz 27, 2022

  Globelink Ünimar Yeni İş Zekası Ürününü Tanıttı

  Globelink Ünimar, yeni iş zekası ürünü UNIBOX BI’ı tanıttı.

  Lojistikten Daha Fazla Fayda Paneli Sektöre Işık Tuttu
  Mayıs 3, 2022

  Lojistikten Daha Fazla Fayda Paneli Sektöre Işık Tuttu

  İnsani Geliştirme Vakfı (İNGEV), çalışmalarını daha geniş ve interaktif