Girişimcilikten Küresel Oyun Kuruculuğa

İki genç girişimci Cihan Yusufi ve Uğurhan Kiçki tarafından 1994 yılında kurulan ve denizyolu parsiyel taşımacılığında hizmet vererek lojistik serüvenine başlayan Globelink Ünimar, 2004 yılında havayolu ve 2009 yılında karayolu taşımacılığını hizmetleri arasına katarak lojistik sektörünün önemli aktörlerinden birine dönüştü. 2011 yılında dünyanın en büyük denizyolu parsiyel taşımacılık firmalarından CWT Globelink ile iş birliğine giden Ünimar, bu tarihten itibaren faaliyetlerine Globelink Ünimar markası ile devam ediyor. Ve bugün Türkiye’de 10 ofisi ve 200’den fazla çalışanı, 32 ülkede 100’den fazla Globelink ofisi ve geniş acente ağı ile dünyanın dört bir yanına hizmet veriyor.

Güçlü teknolojik altyapısı, dinamik ve tecrübeli ekibi, know-how birikimi ve farklı taşıma modları ile lojistik sektöründe yeni bir vizyon ortaya koyan Globelink Ünimar, müşterileri ve paydaşları için kesintisiz hizmet sağlayabilmek ve talepleri doğru yönetebilmek adına karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılığı hizmetlerine sürekli olarak yeni rotalar ekliyor ve servis ağını genişletmeye devam ediyor.

Denizyolu, havayolu ve karayolu taşımacılığında uluslararası öneme sahip iş ağlarına üye olan ve lojistik ve tedarik zinciri sektöründeki tüm gelişmeleri yakından takip eden Globelink Ünimar, güncel koşullar karşısında hızlı aksiyon alabilen bir yapıya sahip. Firma, 2020 yılının Mart ayında dünyayı saran ve tedarik zincirinin her noktasına etki eden pandemi sürecinde, hizmet ve ürün teslimatlarının zamanında gerçekleşmesi, müşterilerin herhangi bir şekilde zarar görmemesi ve dağıtım sisteminin normal seyrinde devam edebilmesi için hava, kara ve deniz lojistiğinin yanında intermodal taşımacılık sistemlerine ağırlık vermeye ve buraya yatırımlar yapmaya başladı.

Müşterilerinin ulusal ve uluslararası lojistik taleplerine anında cevap verebilmek adına fiziki yapılanmasını hızla geliştiren Globelink Ünimar; bu sene Adana ve İstanbul’da iki ofis birden açtı.

2020 yılı itibarıyla door-to-door taşımacılık, yurt içi dağıtım, depolama ve e-ticaret hizmetlerine yoğunlaşmaya başlayan ve pandemi öncesinde başlattığı dijitalleşme çalışmalarına ve yatırımlarına hız veren Globelink Ünimar’ın ajandasındaki önemli yatırım alanlarından biri de pandemi sonrasında büyüyen e-ticaret hacmi sebebiyle önemi artan depolama oldu. Firma, İstanbul’da bulunan ve bu sene devreye aldığı yenilikçi teknolojilere sahip deposu ile müşterilerinin talep ve beklentilere cevap vermeye devam edecek.

Müşterilerinin ulusal ve uluslararası lojistik taleplerine anında cevap verebilmek adına fiziki yapılanmasını da hızla geliştiren firma, bu sene iki ofis birden açtı. İlk olarak Adana’da ardından da Dünya Ticaret Merkezi’nde ofis açan Globelink Ünimar, önümüzdeki dönemde de büyümesini sürdürüyor.

Dünya ile Entegre Lojistik İçin Teknolojik Yatırımlar Devam Ediyor

Pandeminin etkisi ile daha da hızlanan ve daha dijital bir yapıya oturan değişimler ışığında, geçtiğimiz iki sene içinde teknolojik atılımlarını sıklaştıran Globelink Ünimar; teknolojik ve kültürel değişimlerle bir yandan rekabetçi dünyanın içinde güçlü varlığını devam ettirirken diğer yandan da müşterileri ve paydaşları için de çevik bir ortam sağlıyor.

Geçen iki sene içinde Globelink Ünimar, Siber Yazılım ile dijital altyapısını daha işlevsel ve güçlü bir hale getirdi. Tüm ödeme ağını tek bir sistem altında toplayan sanal pos ödeme sistemi ile müşterilerine istedikleri her yerden hızlı ve güvenli bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sunmaya başladı. Daha dinamik bir yapıya kavuşturduğu web sitesi ve siteye eklediği yeni modüllerle müşterilerin taleplerine daha hızlı yanıt vermeye başladı. Aldığı ETGB belgesi ve geliştirdiği e-ticaret çözümleri ile e-ihracat alanında hizmet vermeye başlayarak müşterileri için ihracatta sınırları ortadan kaldırdı.

Globelink Ünimar, paydaşlarına tüm dünya ile entegre lojistik çözümleri sunmak ve tedarik zincirinin aksamadan işlemesini sağlamak için dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarını sürdürüyor.

Başarının Mimarı İnsana Verilen Değer

Kurulduğu ilk günden bu yana ‘insan’ı en öncelikli değer olarak benimseyen bir anlayışla hareket eden Globelink Ünimar’ın geride bıraktığı çeyrek asrı aşkın sürede elde ettiği global başarının arkasındaki temel dayanak ve gelecek motivasyonun kriteri ise ‘insan’. Bu sebeple de Globelink Ünimar, en değerli sermayesini ‘çalışanları ve çalışma gücü’ olarak tanımlayan bir firma. Kurulduğu günden bu yana çalışanlarına ve topluma değer katma misyonu ile yoluna devam eden firma; bu doğrultuda başarısının mimarlarından olan çalışanlarının yetkinliğini artıracak bir insan kaynakları kültürü oluşturarak işe başladı ve bu kültürü her geçen gün geliştirerek yoluna devam ediyor. İnsana değer veren, eşitlikçi ve güvenilir insan kaynakları politikası ile bir motivasyon ve yetenek havuzu oluşturan Globelink Ünimar, Ünimar Akademi ile de çalışanlarının yetkinliklerini artırarak ve potansiyellerini ortaya koyarak katma değeri yüksek bir çalışma ortamı oluşturulmasını sağladı.

Globelink Ünimar’ın geride bıraktığı çeyrek asrı aşkın sürede elde ettiği global başarının arkasındaki temel dayanak kriteri ‘insan’.

Marka anlayışını insana değer üzerinden şekillendiren Globelink Ünimar; kendisini geliştirirken, toplumun ve bireylerin isteklerini, gelişimlerini de çözümsel süreçlerle destekliyor. Sosyal performans ile ticari performans arasında oluşturduğu ince çizgi ile ortak payda ve değerler yaratıyor. Globelink Ünimar; kız çocuklarının hayatın içinde daha güçlü olmasını sağlamaktan eğitime destek vermeye, kadının iş hayatındaki yerini güçlendirmekten genç yeteneklerin desteklenmesine ve çevresel konulara kadar desteğin ve sorumluluğun elzem olduğu pek çok alana dokunmanın yanında hayatı renklendirecek sanatsal, sportif aktivitelerin içinde de yer alarak aslında kurum ile toplum ve bireyler arasındaki ilişkinin temelinde yatan ana unsurun iletişime ve bunun önemine dikkat çekiyor.

Bugüne dek yaptığı çalışmaların, ortaya koyduğu değerlerin ve sosyal iletişimi güçlü profesyonelliğin karşılığını sektörün öncü kurum ve kuruluşları tarafından verilen ödüllerle tescilleyen Globelink Ünimar, bu ödüllerin bir takdirden öte bir sorumluluk artırıcı olduğu bilinci ile yoluna devam ediyor.

advanced divider

Her sayısıyla lojistik sektörünün güncel konularını okuyucuları ile buluşturan Argemonia’nın tüm sayılarına aşağıdaki linkten ulaşabilir, en güncel konuları Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  PAYLAŞ:

  Globelink Ünimar Depolama Servisleriyle Hizmetinizde
  Kasım 29, 2021

  Globelink Ünimar Depolama Servisleriyle Hizmetinizde

  Globelink Ünimar sunduğu depolama hizmetleri ile çözüm ortağı olmaya

  Globelink Ünimar Adana’da
  Kasım 19, 2021

  Globelink Ünimar Adana’da

  Globelink Ünimar, Adana Havaalanı’nda açtığı onuncu ofisi ile müşterilerine