Globelink Ünimar İhracat Servisleriyle Büyüyor

2022’nin ilk yarısında da büyümeye devam eden Globelink Ünimar, 2021 yılının aynı dönemine kıyasla müşteri firma sayısını yüzde 40’a yakın artırdı. Büyüme yalnızca müşteri sayısıyla sınırlı kalmayarak faaliyet gösterilen destinasyonlara da yaklaşık 100 yeni ekleme yapıldı.

Hizmet ağına yeni eklenen lokasyonlar içinde Birleşik Krallık’tan Lüksemburg’a, Çin’den Azerbaycan’a kadar birçok destinasyon yer alıyor. Şirket, Türkiye’nin dış ticaretine paralel olarak Avrupa Birliği, Kuzey Amerika ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesine yoğunlaşırken, 2022’nin ilk altı ayında en çok ithalatı ise Çin’den yaptı.

Globelink Ünimar’ın en çok ihracat yaptığı bölgelerin başında; Kuzey Amerika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas başta olmak üzere MENA Bölgesi ülkeleri, İspanya başta olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri geliyor. Çin, Birleşik Krallık, Singapur, Hong Kong ve Hindistan ise en çok ithalat yapılan ülkeler olarak öne çıkıyor.

Tüm Sektörlere Entegre Lojistik Hizmeti

Yılın ilk yarısına ilişkin görüşlerini aktaran Globelink Ünimar İcra Kurulu Komite Üyesi Koray Çıtak, “Şirket olarak yılların tecrübesi, bilgi birikimi ve uzman ekibimizle birlikte birçok sektörle çalışmakta ve bu sektörlerdeki müşterilerimize koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet veriyoruz. Sahip olduğumuz geniş acente ağımızın yanında sunduğumuz üstün kaliteli hizmetle her geçen gün daha da büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz. 2022 yılının ilk yarısında da dünyada yaşanan hızlı gelişmelere rağmen güçlü bir büyüme sergiledik. Bu dönemde; İzmit-Dubai denizyolu servisini devreye alırken, Çin’den İstanbul’a sunduğumuz multimodal servisimizle de hızlı, güvenilir ve esnek çözümlerimizi genişletmeye devam ettik. Yeni müşterilerimiz ve yeni destinasyonlarımızın verdiği şevkle bundan sonraki dönem için çalışıyor ve kendimizi daima bir adım ileri taşımak için var gücümüzle çabamızı sürdürüyoruz.” dedi.

advanced divider

PAYLAŞ:

Her sayısıyla lojistik sektörünün güncel konularını okuyucuları ile buluşturan Argemonia’nın tüm sayılarına aşağıdaki linkten ulaşabilir, en güncel konuları Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  Mayıs 30, 2024

  Globelink Ünimar’ın Sunum Sponsoru Olduğu SW Summit’24 Gerçekleşti

  Globelink Ünimar, Türkiye’nin en büyük akıllı depo yönetimi etkinliği

  Globelink Ünimar İkinci Kez Great Place to Work Sertifikası Aldı
  Şubat 17, 2023

  Globelink Ünimar İkinci Kez Great Place to Work Sertifikası Aldı

  Dünyanın önde gelen insan kaynakları araştırma enstitülerinden olan ve