Hava Kargo ile Küresel Pazarda Fark Yaratın
 • Temmuz 7, 2021
 • Blog

Havayolu ile gerçekleştirilen uçak kargo taşımacılığı hem yerel hem de uluslararası taşımacılığın hızlı ve güvenilir alternatifleri arasında yer almaktadır. Yurt dışı uçak kargo taşımacılığı uluslararası taşımacılığın gerçekleştirildiği operasyonlarda son derece güvenli, hızlı ve pratik bir taşıma yöntemi olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle zaman hassasiyetine sahip operasyonlarda tercih edilen havayolu taşımacılığı, hızı ve konforuyla oldukça popülerdir. Globelink Ünimar, alanında uzman ekipleriyle sunduğu havayolu taşımacılığı çözümleriyle ürünlerin güvenliğini sağlayarak en kısa sürede istenilen noktalara teslimini gerçekleştirmektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti felsefesiyle yerel ve global pazarda hızlı ve etkili bir şekilde sevkiyatı gerçekleştiren Globelink Ünimar, global anlamda önem taşıyan tüm havalimanlarına uçak kargo taşımacılığı gerçekleştirmektedir.

Tam Zamanında Üretim (JIT) Nedir? Avantajları Nelerdir?

Uluslararası uçak kargo taşımacılığında sıklıkla adı geçen tam zamanında üretim, özellikle zaman unsurunun ticarette kritik bir yere sahip olduğu varsayıldığında oldukça önemlidir. Ticaretin gelişmesi ve pazardaki rekabetin artış göstermesiyle birlikte zaman kavramı daha da değerli bir hale gelmiştir. Havayolu taşımacılığının sunduğu hız avantajı ile gün içerisinde imzalanması gereken belgeler gibi zaman hassasiyetine sahip gönderiler istenilen her noktaya teslim edilmektedir. Bunun yanında, çevresel faktörlerden etkilenebilecek bozulabilecek ürünler ve hassas kargolar için zaman planlaması yapılması son derece önemlidir. Tam zamanında üretimin temel amaçlarından birisi mümkün olduğu kadar az stok tutulmasıdır. Böylece minimum stok seviyesi ve optimum kaynak kullanımı ile kısa zamanda müşteri taleplerini de göz önünde bulundurarak üretim potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen firmalar, tam zamanında üretim ile tedarik zinciri faaliyetlerine hız ve değer kazandırmaktadır. Tam zamanında üretim ile kaliteyi ve üretim hızını arttırmayı hedefleyen firmalar müşteri memnuniyetini de üst seviyeye taşırlar.

JIT Prensipleri Nelerdir?

Uçak kargo taşımacılığı noktasında büyük bir öneme sahip olan tam zamanında üretim, lojistik faaliyetlerinin daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Tam zamanında üretimin avantajları ise toplam kalite yönetiminin sağlanması, kalite kontrolünün yapılması, çekme sisteminin uygulanması, üretim aşamasında esnekliğine yer verilmesi olarak sıralanabilir. Hammadde ve ekipman tedarik akışının sağlanması gereken durumlarda kalite sorunuyla karşılaşmamak ve üretim sürecindeki olası hataları saptamak için otonomasyon olarak da bilinen Jidoka sistemi kullanılmaktadır. Çekme sistemi ise müşterinin istediği ürünü istediği zamanda ve sayıda üreten sistem olarak adlandırılabilir. Stok oluşmasını engelleyen bu yöntem, yalnızca başka bir sistem veya müşteri talebine bağlı olarak işlemektedir.

Uçak Kargo Taşımacılığı

Uçak kargo taşımacılığı, hızı ve güvenilirliği ile yerel ve global pazarda yer almak isteyen firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Müşteri istek, ihtiyaç ve beklentilerinin gösterdiği hızlı değişim ve ticarette gözlenen globalleşme ile birlikte rekabet de artış göstermektedir. Bu beklentilerle ilişkili olarak, havayolu taşımacılığı sunduğu hızlı, esnek ve güvenilir çözümlerle firmalara destek sağlamaktadır. Gerek ulusal gerekse de uluslararası gönderilerde kullanılan uçak kargo fiyatları, sevkiyatı yapılacak ürünlerin özelliklerine, teslimat yapılacak lokasyonlara, kullanılacak olan uçağın niteliklerine ve diğer teknik özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Alanında uzman profesyonel ekipleri ile havayolu taşımacılığı sırasında uçak kargo takip ve sipariş yönetim sistemini büyük bir titizlikle gerçekleştiren ve ürünlerin anlık durumlarını sürekli olarak kontrol eden Globelink Ünimar, yaygın acente ağı ve uzun yıllar boyunca kazanmış olduğu tecrübesiyle müşterilerinin istediği her lokasyona; ithalat ve ihracat taşımaları, proje taşımacılığı, transit taşımacılık, charter ve multimodal taşımacılık, perishable kargo taşımacılığı, canlı hayvan taşımacılığı, ETGB, mikro ihracat, e-ticaret lojistiği hizmetlerini koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibi ile gerçekleştirmeye devam etmektedir.

advanced divider

Siz de havayolu taşımacılığı konusundaki tüm taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine güvenle ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi ziyaret edebilir, tek tıkla fiyat teklifi alabilirsiniz.

  PAYLAŞ:

  Küreselleşme ve Lojistik
  Ekim 18, 2021

  Küreselleşme ve Lojistik

  Tarsus Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik

  Amerika'ya Havayolu Taşımacılığı Hizmetleri
  Ekim 15, 2021

  Amerika’ya Havayolu Taşımacılığı Hizmetleri

  Havayolu taşımacılığı, sunmuş olduğu hızlı ve güvenli teslim opsiyonuyla