Müşterilerimize Yeni Pazarlar ve Rekabet Avantajı Sunuyoruz

E-ticaret stratejisinin en önemli adımlarından olan havayolu taşımacılığını aldığı ETGB belgesi ile bir adım daha öteye taşıyan Globelink Ünimar, yoğun şekilde devam eden hava kargo operasyonlarını, doğru hatlarla konsolide ederek, ETGB potansiyeli olan yüklerle entegre hale getirdi. Firma, bu sayede maliyet avantajının yanında kapıdan kapıya hizmet ile müşteri memnuniyetini de artırdı.

Ürünün teslim alınmasından teslim edilmesine kadarki tüm süreci takip ederek, operasyonel verimliliği en doğru şekilde analiz ettiklerini söyleyen Uygar Sül, “ETGB ve özellikle mikro ihracat ile hedeflenen ‘hız’ kavramı bizim için hem kolaylaştırılan gümrük adımlarının tamamlanmasında hem de tedarikçi ve iş ortağı seçiminde büyük rol oynuyor. ‘Hızlı kargo’ operasyonlarının işletilmesi, iyileştirilmesi ve geniş acente ağı (cargo hub) ile müşteri memnuniyetinin artırılmasında en hızlı şekilde yol alacağız. 2020 ve özellikle 2021 yıllarında mikro ihracat, hızlı kargo ve e-ticaret operasyonlarında Globelink Ünimar isminin üst sıralarda yer alacağını öngörüyoruz” diyor.

ETGB ile müşterilerine hem yeni pazarlar sunduklarını hem de rekabet ettikleri pazarlarda ürünlerini öne çıkaracak hızı ve maliyet avantajını sağladıklarını ifade eden Sül, “Bu noktada hedef pazardaki KOBİ’leri de kapsayan tüm işletmelere lojistik hizmetlerin ötesinde bir iş ortağı olarak yaklaşıyoruz” diyor ve yakın zaman içinde depolama ve katma değerli hizmetler ile müşterilerine sundukları desteği daha da geliştireceklerini ekliyor.

E-ticarette sınır ötesi operasyonların her alanında bulunarak, B2C gönderilerini de kapsayan geniş bir faaliyet alanı hedeflediklerinin altını çizen Uygar Sül, e-ihracattaki ilerlemede devlet teşviklerinin önem teşkil ettiğini söyleyerek şöyle devam ediyor: “ETGB ile yakalayacağımız büyüme; mikro ihracat gönderilerini kapsayan pazar içerisindeki mal hareketliliği değişimleri ve devlet teşvikleri ile doğru orantılı olarak ilerleyecektir. Ticaret Bakanlığı Strateji ve Eylem Planı kapsamında öngörülen pazar ve sektörlerdeki varlığımızı da bu çerçevede geliştireceğiz.”

advanced divider

Siz de ETGB, mikro ihracat, e-ticaret ve hızlı kargo konusundaki tüm taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız ETGB Hizmetleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  PAYLAŞ:

  Gerçek ve Sanal Birliktelikli Bir İşleyiş Modeli Kurguluyoruz
  Mart 15, 2021

  Gerçek ve Sanal Birliktelikli Bir İşleyiş Modeli Kurguluyoruz

  Lojistik dünyasının başarılı kadın yöneticilerinden Alışan Lojistik Yönetim Kurulu

  Yeşil Ekonomi
  Şubat 23, 2021

  Yeşil Ekonominin Büyüyen Gerçeği: Sürdürülebilirlik

  Bugünkü ihtiyaçları karşılarken, geleceğin kaynaklarına zarar vermeyen; çalışan ve