Uçak Kargo ile Hızlı Taşımayı Keşfedin

Uçak Kargo ile Hızlı Taşımayı Keşfedin

Özellikle hızlı ve pratik taşıma göz önünde bulundurulduğunda havayolu sektörü sıkça ilgi görmeye devam etmektedir. Havacılığın ilk yıllarından bu yana, müşteri talepleri ve gelişen teknoloji doğrultusunda büyük değişimler yaşanmıştır. Bu değişimlere örnek olarak gösterilen uçak ile kargo gönderme sistemi, en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olarak insan hayatına girmiştir. Uçak ile kargo gönderme imkanı sayesinde birçok ürün havayolu aracılığı ile hem hızlı, hem de güvenli taşıma imkanına sahip olur. Bu yöntem sayesinde kargolar, yurtiçi ve yurt dışı varış noktalarına pratik şekilde ulaşarak kullanıcı taleplerini karşılar. Globelink Ünimar, alanında uzman kadrosu ile birlikte müşterilerin tüm kargolarını kısa süre içerisinde göndererek güvenli bir yolculuk imkanı sunar.

Uçak Kargo Nedir? Faydaları Nelerdir?

İnsan hayatında hızın temel ihtiyaçlardan bir tanesi olduğu, taleplerin de bu ihtiyaca göre şekillendiği benimsenmiştir. Uzak mesafelere gönderilmek istenen acil statülü ihtiyaçlar, farklı taşıma yöntemleri ile aciliyetini kaybedebilir ya da ihtiyaç halinde ulaşılmaması sebebi ile birtakım problemlere yol açabilir. Bu tür durumlar için özel olarak geliştirilen uçak kargo yöntemi, birçok alanda aciliyet durumunda olan kargoları en kısa sürede alıcıya teslim ederek hızın önemini vurgular. Göndericinin önem arz eden paketini alıcının şehrine taşıyarak hızlı gönderiler için en ideal çözümü oluşturur. Globelink Ünimar, geniş acente ağı ve uzun yıllar boyunca bünyesinde yer alan kadrosu ile tüm nakil ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt verir. Deneyimli operasyon ekibinin yönetiminde her süreç detaylıca incelenerek, çıkış noktasından varış noktasına kadar en iyi hizmet sağlanır.

Türk hava yolları kargo sistemi gibi yüksek kalite taşımacılığı, hız ve güvenlik imkanı ile birleştirerek müşterilerine sunan Globelink Ünimar yalnızca yurtiçi değil, uluslararası taşımacılıkta da maliyet avantajı sağlamak için çalışmalarını sürdürür. Evrak teslimi, dağıtım noktası desteği gibi her ihtiyaçta yanınızda olarak müşteri taleplerine uyum sağlayan bir gelişim prensibini benimser. Taşımacılık sisteminin en hızlı yöntemlerinden bir tanesi olarak kabul edilen uçak kargo Ankara gibi büyük şehirlerden yurt dışına uzanan geniş ağa doğru yolculuk yaparak beklentileri karşılar. Bilinen taşıma sistemlerine benzer şekilde çalışan bu kargo modeli, karayolu taşımacılığındaki hız ve esnekliğin havayoluna uyarlanmış hali olarak özetlenebilir. Gönderici, yükünü kargo firmasına bildirmesi ile firma tarafından teslim alınır. Gerekli evrak işlerinden sonra havaalanına teslim edildikten sonra yurtiçi ya da yurtdışı fark etmeksizin alıcının bulunduğu şehre gönderilir.

Hızlı gönderimlerde oldukça ideal olan bu ulaşım tipi için hem gönderici, hem de alıcının şehrinde havaalanının bulunması gerekir. Son olarak varış noktasındaki kargo görevlileri tarafından paket alınarak alıcının kapısına teslim edilmek üzere yola çıkar. Sıkça tercih edilen bu kargo sisteminin kullanıcıya sağladığı birçok avantaj mevcuttur. Bu faydalar aşağıdaki gibi incelenebilir;

 • Hızlı teslimat avantajı ile kargo teslim süresinin minimuma indirilmesi,
 • Uçak kargo ile ihracat yapıldığında ülkeler arası bilgi akışı eksiksiz şekilde gerçekleşeceğinden hem politik, hem de bürokratik problemlerin en aza indirilmesi,
 • Dünyanın dört bir tarafına yayılmış geniş havaalanı ağı,
 • Küçük miktarlara sahip kargo nakillerinin pratik şekilde gerçekleştirilmesi,
 • Taşıma modelinin yüksek emniyet ve güvenlik standartlarına uygun olarak geliştirilmesi,
 • Elleçleme ve yüklenme sırasında gösterilen özen ile kargoların en hijyenik koşullarda taşınması,
 • Planlı ve kontrollü kargo hareketleri,
 • Depolama ihtiyacının en aza indirilmesi,
 • Hem müşterinin, hem de kargo şirketlerinin beraber belirlediği saatte hızlı teslim,
 • Kargoların özenli paketlenmesi ve teslimi sayesinde sigorta maliyetlerinin düşük olması gibi ayrıcalıklar, uçak kargonun sıkça tercih edilmesinde büyük bir rol oynar.

Uçak Kargo Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her taşıma türünde olduğu gibi hava kargo taşımacılığında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Öncelikle transfer işleminin başarı ile gerçekleşmesi için her ürünün cinsine uygun olarak paketleme işleminin yapılması gerekir. Ürün cinsine önem verilmeden yapılan paketleme işlemi, transfer anında kargonun hasar görmesine yol açarak müşteri memnuniyetinin sorgulanmasına sebep olur. Kısa ömürlü ya da bozulacak ürünlerin taşınması halinde, uçağın uygun soğutma sistemine sahip olması ve verimli şekilde çalışması için gerekli önlemlerin alınması gerekir. Hijyenik prensipleri en üst seviyede tutmak amacıyla ürünlerin çevresel etmenlerle temasını kesecek şekilde konumlandırılması oldukça önemlidir.

Taşıma sırasında bilgi akışının en doğru şekilde yapılması ve sorumlu kişilerin bilgilendirilmesi sağlanarak güncelliğin korunması gerekir.

Hızlı ve pratik taşımayı kullanıcılarına sunan uçak kargoyu kullanmak güvenli midir? gibi sorular akıllara gelebilir. Bu tip taşıma hizmetleri için özel olarak geliştirilen uçaklar son teknoloji imkanları tasarlanmış olup, taşınacak kargoların cinsine, ağırlıklarına ve boyutlarına uyum sağlayacak şekilde zengin özelliklerle donatılır. Bu sebeple sevkiyat sistemi, hızlı olmasının yanı sıra güvenli şekilde sonuçlanır. Uzak mesafelere aynı gün teslimat yapılması ile kargoda oluşabilecek zayiatların minimuma indirilmesine yardımcı olur.

Lojistik kavramının her geçen gün gelişmesi ile birlikte hız ve zaman odaklı teslimat sisteminin önemi artmaktadır. Globelink Ünimar, her dakikanın önemini kavrayarak zaman yönetimini en verimli şekilde tamamlamayı amaçlar. Böylece büyük ya da küçük çaplı fark etmeksizin, önem arz eden tüm kargolar başarılı operasyon süreci ile müşterilerin kapısına kadar hizmet sağlanır. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak lojistik yükünü omuzlardan alır ve müşterinin kendi faaliyetlerinde gelişim göstermesine yardımcı olur. Böylece uçak kargo ne kadar pratik ve güvenli bir taşıma yöntemi olduğunu ispatlayarak dünya çapında müşterilerini memnun etmeye devam eder.

Uçak Kargoda Hangi Ürünler Taşınabilir?

Uçak kargo, taşıma sisteminin hızlı ve pratik olması gibi kriterlerin yanı sıra, farklı avantajları da bünyesinde barındırır. Bu kargo yönteminin tercih edilmesindeki temel nedenler ve taşınan ürünler şu şekilde sıralanabilir;

 • Meyve, sebze, balık ve bitki gibi hızlı bozulan ve çürüyen paketlerin en kısa süre içerisinde istenen şehre taşınmasını kolaylaştırır. Uçak kargolarda çabuk bozulan yiyeceklerin taşınmasındaki avantajlardan bir tanesi de ekstra soğutma masraflarının minimuma indirilmesidir. Bu yöntem sayesinde en hassas yiyecekler bile kısa sürede taşınarak oluşabilecek zararların önüne geçilir.
 • Özel koşullarda gerçekleşen canlı hayvan taşımacılığının süratli şekilde yapılması sağlanarak riskler en aza indirilir.
 • Oldukça değerli kargoların (altın, para, sanat eseri vb.) en hızlı ve güvenli şekilde teslimatı sağlanır.
 • Şirketlerin son derece önemli anlaşmaları için aciliyeti bulunan evrakların süratli ve güvenli şekilde ulaştırılması sağlanır.
 • Kargoların paketlenmesinde gösterilen özen taşıma riskleri minimuma indirirken, ambalajlama ve sigorta maliyetleri ortadan kalkar.
 • Özel projeler için son derece önemli olan elektronik cihaz, ölçüm aletleri gibi hassas materyaller güvenle taşınır.
 • Kısa sürede temin edilmesi gereken ve işletmeler için hızın son derece önem kazandığı makine yedek parçası, motor, tekerlek gibi aciliyeti bulunan ekipmanların pratik şekilde taşınması sağlanır.

Havayolu taşımacılığı alanında çığır açmayı başaran Globelink Ünimar, gün içerisinde teslim edilmesi gereken tüm kargoları kapıdan teslim alarak varış noktasına güvenli bir şekilde ulaştırır. Müşteri odaklı süreç yönetimini baz alarak tüm ithalat ve ihracat transferlerinde hızı, güvenli taşımayla birleştirerek çağın ötesinde bir hizmet kalitesi sunar. Bu bilgiler ışığında uçak kargo fiyatları ne kadar gibi soruların cevabı için sayfamızı inceleyebilir, taleplerinize en uygun seçeneklerimiz ve bütçe dostu fiyatlarımızla dilediğiniz hizmete hemen erişim sağlayabilirsiniz.

advanced divider

Siz de hem yurtiçi hem de uluslararası hava taşımacılığı ile ilgili tüm taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız Havayolu Taşımacılığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  PAYLAŞ:

  Haziran 14, 2024

  Kuzey Amerika’nın En Yoğun Deniz Rotaları ve Limanları

  Dünya ticaretinin önemli noktalarından biri olan Kuzey Amerika Kıtası,

  Haziran 12, 2024

  Yeni Kalkınma Yolu Projesi Hakkında 3 İlginç Bilgi

  Türkiye, Avrupa Kıtası ile güçlü ticari bağlara sahip. Avrupa’nın