Avantajlı Navlun Teklifi Nasıl Alınır?
 • Nisan 13, 2021
 • Blog

Navlun ile ilgili teklif almadan önce navlunun kelime anlamını bilmekte fayda bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası ticarette, bir yerden başka bir yere ulaştırmak amacıyla taşıma aracına alınan ürün ve yük için istenen ücret olarak tanımlamak mümkündür. Önceki yıllarda denizyolu taşımacılığı özelinde kullanılsa da günümüzde navlun kavramını yalnızca denizyolu ile ilgili tahsis edilen ücret olarak tanımlamak doğru olmaz. Karayolu, denizyolu, havayolu ve demiryolu gibi taşıma modları için kullanılan genel bir terimdir. Bu taşıma hizmetlerinde yapılan hizmete karşılık tahsis edilen nakliye ücreti genel hatlarıyla navlun olarak ifade edilir. İster yurtiçi isterse de uluslararası ticaret yapmak isteyen firmaların ilk önceliklerinden biri navlun teklifi almaktır. Tüm ticari akışı etkileyeceği için talep edilen navlun teklifinin, firma açısından avantajlı hale gelmesi son derece önemlidir. Firmaların navlun teklifini avantajlı hale getirmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan en önemlisi güvenilir ve esnek hizmet sunan bir lojistik çözüm ortağı ile çalışarak navlun fiyat teklifi istenmesidir. Havayolu, karayolu, denizyolu ve entegre lojistik çözümlerinde çeyrek asrı geçen tecrübesiyle Globelink Ünimar, tüm navlun talepleriniz için en hızlı, en güvenli ve en avantajlı navlun teklifini sunarak kapıdan kapıya lojistik hizmetleri sunmaktadır.

Deneyimli Lojistik Firmasından Avantajlı Navlun Teklifi Almak Mümkün

Lojistik sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Globelink Ünimar’dan avantajlı navlun tekliflerini birçok şekilde alabilirsiniz. Sunduğu hizmetleri teknoloji ile buluşturan Globelink Ünimar, telefon ve web sitesi üzerinden online teklif alma imkanı da sunmaktadır. Online navlun teklifi almak için, web sitesinde bulunan teklif al sayfasına giriş yaparak navlun teklifi al seçeneğine tıklayarak kendinize en uygun olan avantajlı navlun teklifini alabilirsiniz. Globelink Ünimar’dan navlun teklifi nasıl alınır sorusuna cevap olarak; isterseniz uzman müşteri hizmetleri yetkililerimize 0850 222 864 0 numaralı hattan ulaşarak fiyat teklifi alabilir, isterseniz de web sitemizde yer alan teklif al formunu doldurabilirsiniz. Avantajlı bir navlun fiyatı alarak operasyonlarınızı yürütmeniz için sektörde deneyimli olan firmalar ile iletişime geçmeniz önem taşımaktadır. Tüm taşıma modlarında hizmet veren, yenilikçi ve deneyimli bir lojistik firması olması sebebiyle Globelink Ünimar’ın sunduğu avantajlı navlun tekliflerini inceleyerek işlerinizi büyütebilirsiniz.

Avantajlı Navlun Teklifi İçin Taşınacak Ürünün Özelliklerini Belirtin

Lojistik firmaları taşınması planlanan ürünlerin fiyatlandırılması için çeşitli kriterleri kullanırlar. Yapılan navlun teklifleri, işlemin niteliğine göre ihracat navlun teklifi veya ithalat navlun teklifi olarak adlandırılır. Taşınması arzu edilen ürünün ya da ürün grubunun içeriği ile en, boy, yükseklik ve ağırlık bilgilerinin iletilmesi avantajlı bir fiyatlandırma sağlanması açısından önem taşımaktadır. Yurt içi ve yurt dışı ticaret yapmak isteyen firmalar, bu bilgilere ek olarak yükleme ve boşaltma noktaları ile tercih edilen taşıma modunu da belirterek daha avantajlı navlun teklifi alabilirler. Alanında uzman kadrosu ile Globelink Ünimar tüm lojistik talepleriniz için uygun planlamayı yaparak en uygun teklifi almanızı sağlar.

En İyi Navlun Teklifini Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Navlun teklifi hesaplama işlemi için bir takım temel bilgilere ihtiyaç bulunmaktadır. Bu bilgiler arasında, taşımaya konu ürünün içeriği; en, boy, yükseklik ve ağırlık bilgileri; paketleme özellikleri; yükleme ve boşaltmanın gerçekleştirileceği adres bilgileri; tercih edilen taşımacılık modu ve ürünün özel bir işlem gerekip gerektirmediği bilgileri yer almaktadır.  

Yükleme ve boşaltma noktası sağlıklı bir planlama yapılması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu bilgilere oluşturulacak rota planlaması ile ürünün hangi taşımacılık modu ile taşınacağına da karar verilmiş olunur. Bu aşamada karayolu, havayolu, denizyolu veya demiryolu taşımacılık modları tercih edilebileceği gibi birden fazla modun bir arada kullanıldığı intermodal taşımacılık yöntemleri de tercih edilebilmektedir. Örneğin sunulan intermodal lojistik çözümleri ile Türkiye’den yurtdışına karayolu ile başlayan taşıma programları, deniz aşırı ülkelere aktarma yapılması gerektiğinde Ro-Ro taşımacılık ile de sürdürülebilmektedir. Burada karayolu seferini sürdüren yük taşıyıcı araç Ro-Ro gemisi ile limandan limana taşınmakta ve seferine tekrar karayolu üzerinden devam etmektedir.

Avantajlı bir navlun planlaması için ürünün en, boy, yükseklik, ağırlık bilgileri ile diğer özelliklerinin bildirilmesi büyük önem taşımaktadır. Denizyolu ile gerçekleştirilecek taşımalarda bir konteyneri dolduracak yükler FCL olarak planlanabilirken bir konteyneri doldurmayan yükler ise LCL (Parsiyel) olarak planlanabilmektedir. Havayolu ve karayolu ile gerçekleştirilecek lojistik planlamalarda da aynı şekilde farklı alternatifler değerlendirilebilmektedir.

Ürünün özelliklerine ek olarak operasyonun temeli ve özel işlem gerekip gerektirmediği de önemli noktalar arasında yer almaktadır. Örneğin perishable kargo taşımacılığı kapsamında yer alan meyve, sebze, balık, yumurta, dondurulmuş gıda ve çiçek yükleri başta olmak üzere bozulabilir ürün gruplarının depolanma, saklanma koşulları ve sevkiyat süreçlerinde özel iklimlendirme çözümleri ile yüksek koruma sağlanması gerekmektedir. Ürünün istiflenebilir olup olmadığı da fiyatlandırma aşamasında dikkat edilen kriterlerden biridir. Ayrıca brüt ağırlığı 300 kilogramı aşmayan ve değeri 15 bin Euro’ya kadar olan ürünlerin Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi kapsamında yurt dışına gönderilmesi mümkündür.

Siz de en avantajlı navlun tekliflerini almak istiyorsanız, web sitemizde yer alan navlun teklif formu aracılığıyla Globelink Ünimar ile iletişime geçebilir, ihtiyaçlarınıza uygun tüm lojistik opsiyonları keşfedebilirsiniz.

advanced divider

Siz de tüm lojistik taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi ziyaret edebilir, tek tıkla fiyat teklifi alabilirsiniz.

  PAYLAŞ:

  Küresel Konteyner Taşımacılığında Beklenmeyen Değişimler
  Ağustos 15, 2022

  Küresel Konteyner Taşımacılığında Beklenmeyen Değişimler

  Türkiye Armatörler Birliği Danışmanı ve Ekonomist Harun Şişmanyazıcı Küresel

  En İyi Navlun Teklifi Almak İçin Tüyolar
  Ağustos 8, 2022

  En İyi Navlun Teklifi Almak İçin Tüyolar

  Navlun, geçmişten bu yana denizyolu ve nehir yolu ile