Amerika'ya İhracat Yapmanın Avantajları

İhracat, kelime anlamı ile bir ülkenin ürettiği malları veya hizmetleri farklı bir ülkeye veya ülkelere satması anlamına gelmektedir. Amerika ihracat yapmak isteyen firmalar için geniş bir pazara sahiptir. Aynı zamanda dünyada en fazla ithalat yapan ülkeler arasında yer almaktadır. Global ticarette yer almak isteyen birçok firma Amerika ihracat ürünleri ile bu pazarda yer almaktadır. Son yıllarda gelişen teknoloji ve e-ticaret de Amerika’ya ihracat yapılacak ürünlerin sayısının artmasına katkı sağlamıştır. İnternet üzerinden yapılan satışlarda pazarlama ve dağıtım olanakları eskiye oranla çok kolay gerçekleşmektedir. Geçmişte hedef pazarlara ulaşmak için daha geleneksel yöntemler tercih edilse de günümüzde internet ortamında bir mağaza açmak veya var olan pazaryerlerinde yer almak hedef kitleye ulaşmak için yeterli olmaktadır. Ticaret yapabilmenin bu kadar kolaylaşması farklı ülkelerdeki pazarlarda yer edinmeye yardımcı olmaktadır. Amerika’nın da pazarda büyük paya sahip olması, Türkiye’den ihracat yapacak firmaların havayolu taşımacılığı veya denizyolu taşımacılığı aracılığıyla bu pazara yönelmesine yol açmaktadır.

Amerika’ya Nasıl İhracat Yapılır?

Dış ticaret yapmak isteyen firmalar için iyi bir pazar araştırması yapmak oldukça önemlidir. İhracat yapmak isteyen firmalar öncelikle hangi ürünleri satacaklarını belirlemeli, satmak istedikleri bu ürünün Amerika pazarına uygun olup olmadığı detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. Ardından da doğru bir lojistik çözüm ortağı seçilmelidir. Globelink Ünimar, alanında uzman ve deneyimli operasyon ekibiyle sunmuş olduğu entegre lojistik çözümleriyle Amerika kargo gönderimi konusunda tüm süreci sizin adınıza yönetmektedir. Pazar araştırması sırasında Amerika’daki potansiyel müşterilerin analizinin yapılması, taleplerinin tahmin edilmesi gibi süreç planlamalarının yapılması oldukça önemlidir. Zira yanlış müşteri portföyüne sunulan ürünler başarısızlık getirebilir. Amerika’ya en fazla ihraç edilen ürünler arasında; otomotiv endüstrisi, tekstil ürünleri, savunma sanayi, çelik ve kimyevi maddeler gibi ürün grupları yer almaktadır. Peki Amerika’ya ihracat nasıl yapılır? Denizyolu taşımacılığı başta olmak üzere çeşitli taşımacılık modlarıyla Amerika’ya ihracat yapmanın en kolay yolu Globelink Ünimar’ın alanında uzman ekibiyle iletişime geçerek fiyat teklifi almaktır. Bu sayede geniş bir pazara erişme fırsatı bulmuş olursunuz.

Amerika’ya İhracatı Yapılan Ürünler

Ülkeler arası ürün giriş çıkışlarında devletlerin belirlediği bazı kurallar ve sınırlamalar bulunmaktadır. Bu kurallar sayesinde ülkeye giriş veya çıkış yapacak ürünlerle ilgili standartların sağlanması ve ticaretin korunması amaçlanmaktadır. Amerika ihracat için gerekli belgeler ile ilgili bilgi almak için Globelink Ünimar’ın deneyimli operasyon ekibi ile iletişime geçebilir, ihtiyacınız olan tüm planlamayı güvenle yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan birisi Amerika’ya ihracatı yapılacak ürünlerin izinli ürünler arasında yer almasıdır. Eğer ihracata konu olacak ürünlerin yasal durumları hakkında detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa ilgili devlet kurumlarının web sitelerini ziyaret edebilir veya ihracat birlikleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Amerika’ya İhracatta Hangi Taşıma Modu Kullanılır

Coğrafi olarak oldukça büyük bir alana sahip olan Amerika’nın sizin markanız için uygun olduğuna karar verdiyseniz öncelikle bazı evraklara ihtiyacınız olacaktır. Hangi evraklara ihtiyacınız olduğu ile ilgili bilgiye ihtiyacınız olması halinde Globelink Ünimar’ın uzman ekibinden destek alabilirsiniz. İhracat süreci ile ilgili hazırlıklar tamamlandıktan sonra Globelink Ünimar’ın öncüleri arasında yer aldığı Amerika lojistik şirketleri ile iletişime geçerek ihracat süreçlerinizi planlayarak markanızı büyütebilirsiniz. Türkiye ile Amerika arasındaki mesafe göz önüne alındığında tercih edebileceğiniz iki farklı taşıma modu bulunmaktadır. Ürünlerinizi isterseniz Amerika uçak kargo aracılığıyla, isterseniz de Amerika gemi kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Ürünleriniz Amerkiya’ya ulaştıktan sonra da karayolu taşımacılığı veya demiryolu taşımacılığından da faydalanarak istediğiniz her noktaya teslim edebilirsiniz. Oldukça büyük bir pazara sahip olan Amerika’ya ürünlerinizi sunarak dış ticarette yer alarak işlerinizi büyütebilirsiniz. Aynı zamanda e-ticaret gönderimleriniz ile doğrudan son kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Amerika’ya ihracatını yapmak istediğiniz ürünler ne olursa olsun, Globelink Ünimar sizin için en hızlı, en güvenli ve en esnek çözümleri sunarak istediğiniz her noktaya ulaşmanızı sağlar.

advanced divider

PAYLAŞ:

Siz de tüm lojistik taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi inceleyebilir, hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

  Haziran 14, 2024

  Kuzey Amerika’nın En Yoğun Deniz Rotaları ve Limanları

  Dünya ticaretinin önemli noktalarından biri olan Kuzey Amerika Kıtası,

  Haziran 12, 2024

  Yeni Kalkınma Yolu Projesi Hakkında 3 İlginç Bilgi

  Türkiye, Avrupa Kıtası ile güçlü ticari bağlara sahip. Avrupa’nın