Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi

Küresel ticarette iki ülke arasında ticari ilişkiler ve mesafeler belirleyici olarak rol oynamaktadır. Aynı zamanda ticari ilişkilerin katma değer sağlayacak şekilde nitelikli olarak gerçekleştirilmesi sayesinde ülkeler arasındaki etkileşim de artabilir. Türkiye’nin ithalat ve ihracat işlemlerinde en çok ilişki kurduğu ülkeler arasında yer alan Almanya her iki alanda da ülkemiz açısından oldukça önemli bir partnerdir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Almanya, Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ilk ülke konumundadır. Almanya aynı zamanda en çok ithalat yapılan ülkeler arasında ise üçüncü sırada kendine yer bulur. İki ülke arasında ticari faaliyetlerin gelişmesinde gereksinimlerin yanı sıra coğrafi konumlarına göre nitelikli ulaşım yollarının da payı büyüktür. İthalat ve ihracat amacıyla gönderim yolları arasında yer alan Almanya uçak kargo hizmeti hız, güvenlik ve esneklik avantajı ile sıklıkla tercih edilmektedir. Almanya ile yapılacak ticari işlemlerde kullanılabilecek taşımacılık modları arasında yer alan havayolu taşımacılığı ile işlemlerinizi pratik şekilde tamamlamanız mümkündür.

Almanya Uçak Kargo Taşımacılık Seçenekleri

Almanya lojistik firmaları arasında öncü konumda yer alan Globelink Ünimar, sunduğu geniş sefer alternatifleri ile en çok tercih edilen yollardan birisi olan havayolu taşımacılığı hizmeti sunmaktadır. Gökyüzünün enginliğinde trafiksiz ve hızlı yolculuğu mümkün kılan uçak, Almanya ile Türkiye arasında normal şartlarda daha uzun sürebilecek yolculukların birkaç saat içinde tamamlanmasını mümkün kılar. Taşınacak ürünün güvenli biçimde yerine ulaşması için geniş güvenlik olanakları da vaat eden havayolu için Globelink Ünimar, taşıma olanakları için geniş niteliklerle ithalat ve ihracat süreçlerini planlayarak operasyonun tamamlanmasını mümkün kılar. Bu doğrultuda standart gönderim seçenekleriyle farklı yük taşıma seçeneklerini sizinle buluşturur. Almanya’ya kargo göndermek için yaygın acente ağı ve uzun yıllar boyunca kazanmış olduğu konsolidasyon tecrübesiyle müşterilerinin Almanya’ya kısa süre içerisinde ulaştırılması gereken büyük ve küçük tüm transfer materyallerini ideal şekilde varış noktalarına götürmektedir.​ Bu noktada yararlanabileceğiniz taşımacılık seçenekleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Konsolide ithalat ve ihracat taşımaları,
 • Proje taşımacılığı,
 • Perishable (Bozulabilir Ürün) taşımacılığı,
 • Transit taşımacılık,
 • Canlı hayvan taşımacılığı,
 • E-ticaret taşımacılığı,
 • Charter ve multimodal taşımacılık.

Eğer özel olarak bir ürünün veya ürün grubunun belirlenen tarihte Almanya’nın herhangi bir lokasyonuna ulaşmasını planlıyorsanız proje taşımacılığından yararlanabilirsiniz. Charter taşımacılıkla büyük hacimli yükler için taşıma deneyimine adım atarken multimodal taşımacılık seçeneğiyle uçak kargo deneyiminden entegre biçimde yararlanabilirsiniz.

Almanya’ya Uçak ile Kargo Ne Kadar Sürede Ulaşır?

Türkiye ve Almanya, Avrupa kıtasında yer alan iki ülkedir. Bulgaristan, Avusturya, Çekya, Yunanistan, Sırbistan gibi ülkelerin kara sınırları dolayısıyla aralarında mesafe bulunan iki ülkenin birbirine olan uzaklığı ortalama olarak üç bin kilometrenin üzerindedir. Aralarında olan mesafe dikkate alındığında Almanya’ya en hızlı kargo uçak yoluyla havayolu taşımacılığı ile sağlanabilir. Havalimanı konumlarına göre değişiklik gösterebilse de standart koşullarda uzun sürebilecek yolculuklar uçak yoluyla 2 saat 45 dakika ile 3 saat 15 dakika arasında tamamlanabilmektedir. Bu sayede ürünlerinizi en kısa sürede dilediğiniz noktaya ulaştırmanız gün içinde olanaklı hale gelir. Türkiye’den Almanya’ya olan taşımacılık faaliyetleri genellikle hinterlandı geniş olan İstanbul ve İzmir’de yer alan havalimanlarından yapılmaktadır. Ancak ülkemizde yer alan neredeyse tüm havalimanlarından gönderim olanağı da bulunmaktadır. Bazı durumlarda ise yurtiçi taşımacılık olanaklarından yararlanarak ürünler istenilen havalimanına ara nakliye sağlanarak gönderilebilir. Varış konumu olarak ise genellikle Frankfurt, Berlin, Köln, Düsseldorf bölgelerinde yer alan havalimanları Almanya lojistik şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Ürünler Almanya’ya ulaştıktan sonra karayolu taşımacılığı başta olmak üzere diğer taşıma modlarından faydalanarak kapıya kadar teslim planlaması da yapılabilir.

Almanya’ya Uçak Kargoyla Hangi Ürünler Gönderilebilir?

Türkiye Almanya lojistik faaliyetleriyle işlemlerinizi kolaylaştırmayı hedefleyen Globelink Ünimar, dış ticaret işlemleri sırasında sunduğu ihracat ve ithalat işlemlerinde gereksinim duyulan birçok ürünün gönderilmesine olanak tanır. Genel kargolar kapsamında tekstil, sağlık, elektronik aletler gibi sektörlere yönelik ürünleri pratik olarak taşımanızı mümkün kılar.  Özel olarak canlı hayvan taşımacılığı ve perishable kargo hizmetlerini size sunar. Ayrıca değerli evrak ve sözleşmeler, e-ticarete konu ürünler, ağır eşyalar için de özel taşıma olanaklarını sağlamaktadır. Almanya’ya kargo nasıl gönderilir sorusuna en ideal cevabı bulmak için Globelink Ünimar’ın uzman ekibi ile iletişime geçip fiyat teklifi alabilirsiniz. Uzman kadromuz ve operasyon ekibimiz Almanya’ya göndereceğiniz ürünleri ve tüm detayları analiz ederek en kısa sürede, en güvenli yolla, en ideal rota üzerinden dilediğiniz noktaya ulaştırmanızı sağlar.

advanced divider

PAYLAŞ:

Siz de tüm lojistik taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi inceleyebilir, hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

  Haziran 14, 2024

  Kuzey Amerika’nın En Yoğun Deniz Rotaları ve Limanları

  Dünya ticaretinin önemli noktalarından biri olan Kuzey Amerika Kıtası,

  Haziran 12, 2024

  Yeni Kalkınma Yolu Projesi Hakkında 3 İlginç Bilgi

  Türkiye, Avrupa Kıtası ile güçlü ticari bağlara sahip. Avrupa’nın