Denizyolu Taşımacılığının Avantajları
 • Mayıs 7, 2021
 • Blog

Lojistik operasyon yönetiminin bir parçası olarak, ürünlerin güvenli, sağlam ve belirlenen teslimat süresinde istenilen yerlere ulaştırılmasını sağlayan modlardan birisi de denizyolu taşımacılığıdır. Lojistik sektöründe önemli bir yere sahip olan denizyolu taşımacılığı, sahip olduğu çeşitli avantajlar ile global ticaretin önemli bir kısmını gerçekleştirmektedir. Deniz aşırı ülkelere ve çeşitli liman kentlerine teslimat sağlayan denizyolu taşımacılık sistemi, sunduğu ayrıcalıklar sayesinde sevkiyat işlemlerini daha kolay hale getirmeyi desteklemektedir. Denizyolu taşımacılığı operasyonları, global ticarete çeşitli avantajlar sağlamaktadır. Sağlanan avantajlar arasında, güvenli taşımacılık, çevre dostu sevkiyat ve uygun maliyet gibi ayrıcalıklar da yer almaktadır.

Denizyolu Sayesinde Sorunsuz Taşıma Avantajı

Denizyolu taşımacılığının sunduğu avantajlar, global ticaretin sorunsuz gerçekleştirilmesi konusunda hem alıcı hem de satıcılar açısından oldukça önemlidir. Bilinen en eski taşımacılık yöntemleri arasında yer alan denizyolu taşımacılık modu, limanlar arası ürün taşımacılığını kolaylaştırmaktadır. Denizyolu taşımacılığının sunduğu çeşitli avantajlar arasında sorunsuz taşıma avantajı yer alır. Denizyolu taşımacılık yöntemi ile gönderilerin daha sorunsuz bir şekilde varış noktasına ulaşması söz konusudur. Uluslararası denizyolu taşımacılığı avantajları, ürünlerin güvenli rotalar eşliğinde belirlenen limana varmasını sağlar. Denizyolu taşımacılığında konteynerlere ek olarak dökme yükler ve genel kargo taşımacılığı da gerçekleştirilmektedir. Globelink Ünimar, önemli limanlar ve aktarma limanları arasındaki bağlantınızı gerçekleştirirken, doğru zamanlama, güvenli transfer, zamanında evrak teslimi ile operasyonların sorunsuz tamamlanması için gerekli tüm işlemleri gerçekleştirmektedir.

Denizyolu Taşımacılığı ile Büyük Hacimli Yüklerin Taşınma Avantajı

Dünya çapında yapılan ticari işlemler için oldukça önemli olan denizyolu taşımacılığının sağladığı avantajlar arasında, büyük hacimli eşyaların kolayca taşınması da yer almaktadır. Deniz taşımacılık şirketleri arasında öncü firmalardan olan Globelink Ünimar, denizyolu taşımacılığı alanında çeyrek asrı aşan deneyimiyle tüm süreci planlayarak büyük hacimli, ağır tonajlı ve gabari dışı olarak tanımlanan yüklerin istenilen noktaya teslim edilmesi konusunda gerekli tüm operasyonları üstlenmektedir. Denizyolu taşımacılığının sunduğu büyük hacimli yüklerin taşınması avantajı, diğer taşımacılık yöntemlerinde çeşitli nedenlere gerçekleştirilemeyen operasyonların kolayca taşınmasını kapsar.

Güvenli Taşımacılık Avantajı Sunan Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu taşımacılık yöntemi, yüklerin varış noktasına sorunsuz şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Denizyolu taşımacılığı avantajları arasında yer alan güvenli taşımacılık ayrıcalığı sayesinde eşyaların güvenli şekilde teslim limanına ulaşması söz konusudur. Denizyolu taşımacılığında kullanılan gemiler; konteynerleri, dökme yükleri, genel kargo yüklerini ya da tehlikeli maddeleri sorunsuz bir biçimde taşıyabilir. Belirlenen uluslararası güvenlik yöntemleri eşliğinde gerçekleştirilen yükleme, taşıma ve boşaltma operasyonları ile planlanan operasyon güvenli bir şekilde tamamlanabilir. Örneğin, denizyolu aracılığıyla taşınan yüklerin teslim süresi boyunca güvenliğini sağlamak amacıyla konteynerler güvenli bir şekilde kilitlenmektedir. Ek olarak, planlanan rotalar sayesinde, denizyolu taşımacılığında olumsuz olaylarla karşılaşma olasılığı son derece düşüktür.

Çevreci Denizyolu Taşımacılığı

Hem günümüz hem de geleceğin en temel sorunlarından biri de çevresel kirliliktir. Denizyolu taşımacılığı özellikleri arasında çevre dostu olması da yer almaktadır. Lojistik operasyonlar planlanırken intermodal ve multimodal taşımacılığının avantajları ile deniz yolunu birleştirmek, diğer taşımacılık alternatiflerine kıyasla daha düşük karbon ayak izine sahip olunmasını sağlar. Globelink Ünimar, Türkiye’den çıkan yükleri, direkt demir yolları servislerini veya Ro-Ro + demir yolları servislerini kullanarak özellikle İngiltere, Almanya, Belçika, Fransa, İrlanda, İspanya, İtalya olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesine teslim etmektedir.

Uygun Maliyetli Denizyolu Taşımacılığı Avantajı

Global ticarette yüksek taşıma hacmine sahip denizyolu taşımacılık yöntemi sayesinde, dünya genelinde bulunan ana ve aktarma limanlarına denizyolu taşımacılığı türleri eşliğinde sevkiyatlar yapılmaktadır. Denizyolu aracılığıyla yapılan taşımacılık, ürünlerin taşınmasında tercih edilecek uygun maliyete sahip taşımacılık yöntemi olabilir. Uygun maliyet ayrıcalıkları, denizyolu taşımacılığında önemli bir avantaj olarak ifade edilir. Sevkiyat işlemlerini yavaşlatacak çeşitli sınır kapıları, yol bakımı ve geçişlerin olmaması da denizyolu taşımacılığının avantajları arasında yer alır.

Globelink Ünimar olarak, global ticaret açısından önem taşıyan tüm limanlara sunduğumuz FCL ve LCL (parsiyel) çözümlerimizle, ithalat ve ihracatta ihtiyacınız olan hızlı, güvenilir ve esnek transfer olanaklarını sağlarken, operasyonel süreci tarafınız için organize ediyoruz.

advanced divider

PAYLAŞ:

Siz de denizyolu taşımacılığı konusundaki tüm taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi ziyaret edebilir, tek tıkla fiyat teklifi alabilirsiniz.

  Perishable Kargo Taşımacılığı Neden Önemlidir?
  Eylül 27, 2022

  Perishable Kargo Taşımacılığı Neden Önemlidir?

  Özenli bir şekilde uluslararası standartlara uygun olarak varış noktasına

  Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi
  Eylül 22, 2022

  Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi

  Küresel ticarette iki ülke arasında ticari ilişkiler ve mesafeler