Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi

Almanya ve Türkiye ticari açıdan birbiriyle önemli bağlara sahip olan iki ülkedir. Avrupa’nın en önemli ülkelerinden biri olan Almanya, Türkiye ile tarihten gelen sıkı bir ticari bağa sahiptir. Bugün her iki ülke arasındaki ticari hacim 45 milyar dolara kadar ulaşmıştır.

 

Almanya ve Türkiye arasında yapılan ticaret, karayolu, havayolu ve denizyolu lojistik çözümleriyle kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu üç lojistik çözümünün sağlanması Almanya özeline yapılan ticaretin artış göstermesinin sebepleri arasında yer almaktadır. Havayolu taşımacılığı sayesinde Türkiye’den Almanya’ya havayoluyla birçok kargo hızlı ve güvenli bir şekilde taşınabilmektedir.

 

Kargolarınızı Birkaç Saatte Almanya’ya Ulaştırabilirsiniz

Türkiye ve Almanya havayoluyla ortalama 3 saatlik bir yolculuk süresine sahiptir. Bu sayede birçok kargonun sorunsuz olarak gönderilmesi havayolu taşımacılığı ile mümkün olmaktadır. Özellikle acil kategorisine giren kargolar için havayolu lojistik hizmetleri doğru bir tercih olacaktır.

 

Bu iki ülke arasında havayolu taşımacılığı hızlı olmasının yanı sıra oldukça güvenli bir şekilde de yapılmaktadır. Her iki ülke de uluslararası havayolu taşımacılığındaki titiz çalışmalarıyla bilinmektedir. Türkiye ve Almanya arasında havayolu taşımacılığı yaparken belgelerinizin eksiksiz bir şekilde hazır olması gerekmektedir.

 

Türkiye ve Almanya Arasındaki Havayolu Taşımacılığında Hangi Havalimanları Öne Çıkıyor?

Hem Türkiye hem de Almanya sahip olduğu ticari hacmi yüksek havalimanlarıyla öne çıkmaktadır. Özellikle Yeni İstanbul Havalimanı, Türkiye’nin Avrupa ülkeleriyle olan ticaretine olumlu açıdan katkı sunmuştur. Eğer Türkiye’den Almanya’ya kargo göndermeyi planlıyorsanız İstanbul Havalimanı ve Esenboğa Havalimanı öne çıkmaktadır.

 

 • İstanbul Havalimanı

2018 yılında açılan İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın en büyük havalimanı olarak biliniyor. Yolcu ve kargo taşımacılığının aktif olarak yapıldığı bu havalimanı sahip olduğu yüksek ticari hacmi ile birçok Avrupa ülkesindeki havalimanlarının ulaşmış olduğu rakamlara çok kısa sürede ulaşmıştır. İstanbul Havalimanı’ndan Almanya’nın birçok noktasına havayolu kargo taşımacılığı yapılmaktadır.

 

 • Ankara Esenboğa Havalimanı

Türkiye’nin en eski havalimanlarından olan Ankara Esenboğa Havalimanı, hem yolcu hem de yük taşımacılığında kullanılıyor. Özellikle Avrupa ve Asya ülkelerine yoğun bir şekilde havayolu kargo taşımacılığı yapılan Esenboğa Havalimanı’ndan Almanya’nın birçok önemli noktasına kargo taşımacılığı yapılmaktadır.

 

Almanya ise sahip olduğu havalimanlarıyla Avrupa’nın havayolu kargo taşımacılığında başı çekmektedir. Özellikle Avrupa’nın çeşitli noktalarından gelen yükler buradan Asya’ya ve diğer Avrupa ülkelerine yoğun bir şekilde dağıtılmaktadır. Almanya’nın kargo taşımacılığında öne çıkan havalimanları ise Frankfurt, Leipzig ve Köln olarak biliniyor.

 

 • Frankfurt Havalimanı

Frankfurt Havalimanı, Avrupa’nın en büyük havalimanlarından biridir ve hem yolcu hem de kargo taşımacılığı için önemli bir merkezdir. Özellikle kargo taşımacılığı açısından, Frankfurt Havalimanı Avrupa’nın en iyileri arasında yer alıyor. Birçok uluslararası havayolu şirketi de havalimanında kargo taşımacılığı yapmaktadır. Havalimanı, yılda 2 milyon ton kargo taşımacılığı hacmine sahiptir.

 

 • Leipzig Havalimanı

Leipzig/Halle Havalimanı, Almanya’nın doğusunda yer alan ve kargo taşımacılığı açısından önemli bir merkezdir. Leipzig/Halle Havalimanı, Almanya’nın doğusunda yer alan ve kargo taşımacılığı açısından önemli bir merkezdir. Havalimanı, Avrupa’nın en büyük ekonomik bölgelerinden biri olan Ruhr Bölgesi’ne yakın konumda bulunmaktadır. Ayrıca, havalimanının yakınında yer alan Leipzig ve Dresden gibi şehirler, otoban ve demiryolu bağlantılarıyla kargo taşımacılığı açısından stratejik bir konumdadır.

 

 • Köln/Bonn Havalimanı

Almanya’nın batısında yer alan bir havalimanıdır. Köln/Bonn Havalimanı, Avrupa’da en yüksek hacimli kargo taşımacılığı havalimanlarından biridir. Dünyaca ünlü birçok havayolu firmasının bulunduğu Köln Havalimanı, Türkiye’den Almanya’ya gönderilen kargoların büyük bir çoğunluğu için tercih edilen bir liman olarak öne çıkıyor.

 

 

advanced divider

PAYLAŞ:

Her sayısıyla lojistik sektörünün güncel konularını okuyucuları ile buluşturan Argemonia’nın tüm sayılarına aşağıdaki linkten ulaşabilir, en güncel konuları Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  Haziran 14, 2024

  Kuzey Amerika’nın En Yoğun Deniz Rotaları ve Limanları

  Dünya ticaretinin önemli noktalarından biri olan Kuzey Amerika Kıtası,

  Haziran 12, 2024

  Yeni Kalkınma Yolu Projesi Hakkında 3 İlginç Bilgi

  Türkiye, Avrupa Kıtası ile güçlü ticari bağlara sahip. Avrupa’nın