Amerika'ya Havayolu Taşımacılığı Hizmetleri

Havayolu taşımacılığı, sunmuş olduğu hızlı ve güvenli teslim opsiyonuyla gerek ulusal gerekse de uluslararası taşımacılık operasyonlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Hızlı teslim avantajı ile zaman hassasiyetine sahip ürünlerin en uzak mesafelere dahi sağlıklı bir şekilde teslim edilmesini sağlar. Amerikan kargo uçağı ile Türkiye’den Amerika’ya veya Amerika’dan Türkiye’ye güvenli ve hızlı bir şekilde ürün gönderimi yapılmaktadır. Globelink Ünimar, alanında uzman kadrosu, yaygın acente ağı ve uzun yıllar boyunca kazanmış olduğu havayolu taşımacılığı tecrübesi ile müşterilerinin tüm yüklerini hızlı, güvenli ve esnek çözümlerle Amerika Birleşik Devletleri’nde istenilen her noktaya teslim etmektedir.

Globelink Ünimar, sunduğunu katma değerli servisleriyle başta genel yük grubuna giren ürünler olmak üzere; bozulabilir (perishable) kargo taşımacılığı, canlı hayvan taşımacılığı, proje taşımacılığı, charter ve multimodal taşımacılığı, e-ticaret gönderileri, ETGB ve mikro ihracat gönderilerini koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibi ile en uygun koşullarda Amerika’ya göndermektedir. Türkiye’den Amerika’ya kargo fiyatları bazı koşullara göre değişiklik gösterir. Bu koşullar arasında ürün özellikleri, yükleme ve varış noktaları, ürünün ağırlığı, eni ve boyu gibi faktörler yer almaktadır.

Havayolu Taşımacılığı Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Gerek yurtiçi gerekse de yurtdışına gönderilecek ürünler konusunda en sık tercih edilen yöntemlerden olan havayolu taşımacılığı pek çok avantaja sahiptir. Amerika uçak kargo ile yapılan gönderimlerin birçok avantajı bulunmaktadır. Hava kargonun sunduğu en önemli avantaj olan hızlı taşıma imkanı sayesinde ürünler mümkün olan en kısa süre içerisinde teslim edilir. Alınan önlemler ile birlikte ürünler en güvenli şekilde taşınır. Bozulabilir ürün sınıfına giren hassas ve zarar görmeye eğilimli ürünler alınan önlemler ve kullanılan ekipmanlar eşliğinde güvenli bir şekilde taşınır. Hızlı ve esnek süreç yönetimiyle uluslararası ticaret ağında yerinizi alırken, Amerika Türkiye kargo şirketleri arasında öncü olan Globelink Ünimar güvencesiyle istediğiniz her noktaya ulaştırabilirsiniz. Havayolu taşımacılığının katma değerli servisleriyle yalnızca havaalanından havaalanına değil, kapıya kadar teslim etme imkanı da bulunmaktadır. Süreç yönetimi ile paketleme, gümrükleme, depolama gibi katma değerli hizmetler de bir arada sunulabilir.

Havayolu Taşımacılığının Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Amerika Türkiye kargo işlemi için tercih edilen taşımacılık modları arasında yer alan hava kargo, pek çok özelliğe sahiptir. Taşıma işleminin yapılacağı uçağın teknik özellikler ve yük kapasitesi oldukça önemlidir. Planlama yapılırken; yüklemenin ve teslim işlemlerinin yapılacağı yer ile birlikte operasyonun gerçekleşeceği tarih ve saat bilgileri göz önüne alınmalıdır. Çevresel etkilerin en aza indirgenmesi için operasyon sırasındaki hava durumuna ve hava olaylarına dikkat edilir. Dünya geneline taşıma yapma imkanı veren havayolu taşımacılığı, kaliteli bir elleçleme olanağına sahiptir. Hassas yükler ve acil ulaşması gereken ürünler, planlanarak teslim edilir. Bölgeler arasında olduğu gibi ülkeler arası ticaret işlemlerinde de tercih edilen havayolu taşımacılığı zaman hassasiyetine sahip ürünler için en ideal taşımacılık modları arasında yer almaktadır. Amerika Türkiye kargo süresi, uçak ile oldukça kısa sürmektedir. Havayolu taşımacılığı operasyon planlamalarında tek başına tercih edilebildiği gibi karayolu, denizyolu, demiryolu gibi diğer taşımacılık modlarıyla entegre bir şekilde de kullanılabilir.

Havayolu ile Hangi Yükler Taşınabilir?

Havayolu kargo tipleri kendi içinde ikiye ayrılır. Amerika uçak kargo fiyatları başta olmak üzere kargo fiyatları belirlenirken ürün özellikleri başta olmak üzere bazı kriterler göz önünde bulundurulur. Genel kargo sınıfına giren ürünler özellikli bir hizmet veya depolama işlemi gerektirmeyen, kuru ve temiz kargoları kapsar. Bu kargolar nitelikleri gereği özel bir hizmet gerektirmez. Özel kargo sınıfına giren yükler ise taşınırken ve depolarken özel işlemlere gerek duyulan kargoları niteler. Bu ürünlerin taşınma işlemleri ile birlikte etiketleme, paketleme, istifleme süreçlerinde ulusal ve uluslararası otoritelerin belirlediği kurallara uymak gerekir. Bozulabilir (perishable) kargolar arasında yer alan taze ve dondurulmuş gıdalar, ağır kargolar, canlı hayvanlar, tıbbi aşı ve ilaçlar, çiçekler, tehlikeli maddeler özel yükler arasında yer alır.

Globelink Ünimar, alanında uzman ekibiyle, Amerika başta olmak üzere dünyanın önemli tüm havalimanlarına küçük boyutlu kargolardan charter uçak yüklemelerine kadar tüm havayolu taşımacılığı ihtiyaçlarınıza cevap verirken uluslararası ticaret ağında yerinizi almanıza destek olmaya devam etmektedir.

advanced divider

PAYLAŞ:

Siz de tüm lojistik taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız Havayolu Taşımacılığı sayfamızı ziyaret edebilir, hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

  Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi
  Ağustos 14, 2023

  Tekstil Ürünleri Havayolu ile Taşınır mı?

  Tekstil Ürünleri Havayolu ile Taşınır mı? Dünya ticaretinde tekstil

  Otonom Araçlarda Vites Yükseldi
  Ağustos 14, 2023

  Lojistikle Alakalı 5 Bilgisayar Oyunu

  Birçok farklı tema üzerine kurulu olan bilgisayar oyunları, eğlence