Parsiyel Taşımacılığın Özellikleri
 • Eylül 10, 2021
 • Blog

Kelime anlamı olarak tüm olmayan, anlamına gelen parsiyel, bir taşımacılık modu olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Parça eşya taşımacılığı anlamına da gelen parsiyel taşımacılık, en genel tanımıyla bir ya da birden fazla alıcı tarafından ve farklı firmalardan sipariş edilen ürün ya da malların aynı taşıma aracı ile taşınma sürecine verilen isimdir. Hem ulusal hem de uluslararası lojistik operasyonlarında kullanılabilen parsiyel taşımacılık, son dönemlerde özellikle uluslararası taşımacılıkta sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Taşınacak yüklerin bir taşıma aracını (konteyner, uçak, tır, kamyon, kamyonet veya vagon) doldurmadığı durumlarda tercih edilen parsiyel taşımacılık, firmalara ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Parsiyel taşımacılığın planlama süreci oldukça önemlidir. Farklı özelliklere sahip ürünlerin kendilerine ve birbirlerine zarar vermeyecek şekilde ve güvenle istiflenmesi gerekmektedir. İstifleme işleminden sonra gerekli etiketlemeler yapılarak yükleme işlemi tamamlanmaktadır. Farklı taşıma modları ile birlikte kullanılan uluslararası parsiyel taşımacılık sunduğu avantajlar bakımından sıklıkla kullanılan bir taşımacılık yöntemidir.

Uygun Maliyetli Taşıma İmkanı

Parsiyel taşımacılık fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında; ürünün en, boy ve yükseklik bilgileri, ürünün kapladığı alan, ürünün ağırlığı, yükleme ve boşaltma yapılacak lokasyon gibi bilgiler yer almaktadır. Fiyatlandırma yapılırken taşıma aracının tamamına değil sadece ürüne yönelik fiyatlandırma yapıldığı için az miktarda yükü olan firmalar, bu yöntem ile lojistik süreçlerini uygun maliyet ile gerçekleştirebilirler. Globelink Ünimar parsiyel taşımacılıkta uzun yıllara dayanan tecrübesi, geniş servis ve güçlü acente ağı, hızlı ve doğru bilgi akışıyla yüklerinizi istediğiniz her noktaya güvenle teslim etmektedir.

Zamandan Tasarruf

Parsiyel taşımacılık kapsamında, aynı güzergah üzerinde bulunan yerlere gidecek yükler için tek bir aracın kullanılması, maliyet açısından olduğu gibi zamandan da tasarruf edilmesini sağlar. Bu yöntem ile gerçekleştirilen lojistik operasyonlarında ideal rota planlaması oluşturularak taşıma süreleri optimize edilir ve bekleme süreleri minimuma indirilir. Böylece yüklerin istenilen noktaya gönderilmesi esnasında sürecin uzun sürmemesi ve daha kolay tamamlanması sağlanır. Parsiyel nakliye firmaları içerisinde sektörün öncüleri arasında yer alan Globelink Ünimar, Key Account Yönetim Sistemi uygulaması ile lojistik operasyonları titizlikle planlar ve müşterilerine en güncel bilgi akışını sunar.

Müşteri Memnuniyeti Odaklı Hizmet

Sunduğu maliyet avantajı ve zaman tasarrufu özelliğiyle parsiyel taşımacılık, ulusal ve uluslararası lojistik operasyonlarda kolaylık sağlar. Kapsamlı bir operasyon olan parsiyel taşımacılık esnasında birden fazla müşterinin yükü taşınsa dahi, aynı güzergahta yer almaları sebebiyle zaman konusunda ekstra kayıplar yaşanmaz, bekleme süreleri azaltılarak en ideal rota oluşturulur. Tüm taşıma modlarında başarıyla gerçekleştirilebilen parsiyel yük taşımacılığı operasyonlarında güncel bilgiler alınabilir, gönderilerin durumu da yakından takip edilebilir. Parsiyel taşımacılık, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre tır, kamyon, kamyonet, uçak ve vagon ile olduğu gibi konteyner ile de gerçekleştirilebilir. Parsiyel konteyner taşımacılığı esnasında yapılacak istifleme ve alınan önlemlerle yüklerin güvenliği garanti altına alınır. Böylece en uzak mesafelere ulaştırılacak eşyalar bile hasarsız olarak teslim edilir. Alanında uzman kadrosu ile Globelink Ünimar, müşterilerinin istek, ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak hem yurtiçi hem de Avrupa parsiyel taşımacılık hizmeti sunmaktadır.

Dünyanın Dört Bir Yanına Hizmet

Parsiyel deniz taşımacılığı, havayolu taşımacılığı ve karayolu taşımacılığı gibi farklı modlar kullanılabilir. Bu sayede gönderilecek ürünler istenilen her noktaya hızlı ve güvenli şekilde teslim edilir. Mikro dağıtım yöntemlerinin önem kazanmasıyla özellikle uluslararası taşımacılık operasyonlarında parsiyel taşımacılığa talep artış göstermektedir. Sektör dinamiklerini yakından takip eden Globelink Ünimar, alanında uzman operasyon ekibi ile parsiyel taşımacılık avantajları ve ayrıcalıklarından faydalanmanızı sağlarken sürecin en doğru şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Parsiyel taşımacılık fiyatları için hemen teklif alabilir, Globelink Ünimar güvencesi ile lojistik işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

advanced divider

Siz de tüm lojistik taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine güvenle ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi ziyaret edebilir, tek tıkla fiyat teklifi alabilirsiniz.

  PAYLAŞ:

  Küresel Konteyner Taşımacılığında Beklenmeyen Değişimler
  Ağustos 15, 2022

  Küresel Konteyner Taşımacılığında Beklenmeyen Değişimler

  Türkiye Armatörler Birliği Danışmanı ve Ekonomist Harun Şişmanyazıcı Küresel

  En İyi Navlun Teklifi Almak İçin Tüyolar
  Ağustos 8, 2022

  En İyi Navlun Teklifi Almak İçin Tüyolar

  Navlun, geçmişten bu yana denizyolu ve nehir yolu ile