Amerika’ya Denizyolu Taşımacılığı Hizmetleri

Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne göre dünya üzerindeki ticaretin %80’inden fazlası denizyolu taşımacılığı aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Hem ürünlerin ulaştırılması hem de üretim için gerekli maddelerin temininin sağlanması ile limanlar ve denizyolu taşımacılığı, dünya ticareti ve ekonomisinde kuşkusuz önemli bir yere sahiptir. Denizyolu yük taşımacılığı ile gelişim gösteren limanlar bulundukları bölge ve şehirlerin tarihsel coğrafyasını şekillendirmekle birlikte, ekonomik yönden gelişimine katkılar sağlamaktadır. 

Denizyolu taşımacılığı ve dolayısıyla limanlar global ticaretin gerçekleştirilmesi için oldukça büyük öneme sahiptir. Türkiye’de deniz taşımacılığı şirketleri arasında öncüler arasında yer alan Globelink Ünimar, uluslararası deniz taşımacılığı hizmetleri ile müşterilerinin yüklerini istedikleri her noktaya güvenle teslim etmektedir. Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Amerika kıtasına gerçekleştireceğiniz FCL ve LCL (parsiyel) gönderimleriniz için Globelink Ünimar’ın sunduğu denizyolu taşımacılığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Amerika için Denizyolu Taşımacılığının Önemi

Denizyolu taşımacılığı dünyanın en güvenilir taşımacılık yöntemlerinden birisidir. Sunmuş olduğu esnek ve güvenilir taşıma avantajları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. İki ülkenin coğrafi konumları göz önüne alındığında Türkiye’den Amerika’ya gerçekleştirilecek gönderimler için de denizyolu ile gönderim yapılması tercih edilmektedir. Demiryolu, havayolu ve karayolu taşımacılığı ile entegre olabilme imkanı ile Amerika’da istenilen noktalara kapıya teslim imkanı da sağlamaktadır.

Dünya genelinde farklı noktalara denizyolu yük taşımacılığı avantajlarından faydalanarak deniz taşımacılığı maliyetleri optimize edilerek gönderim yapılmakta, stok oranlarını ayarlanmakta, teslimat süreleri kısaltılmaktadır. Amerika’ya olan gönderimleriniz için Globelink Ünimar sunduğu FCL veya LCL (parsiyel) taşımacılık avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Denizyolu Taşımacılığının Avantajları

Denizyolu taşımacılığı uluslararası ticaret içerisinde yer almak isteyen tüm firmalar için iyi bir seçenektir. Yük taşımacılığı için sıklıkla kullanılan denizyolu taşımacılığı ile Amerika’ya gönderim yapmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Sıklıkla tercih edilmesine sebep olan avantajları aşağıda görebilirsiniz:

 1. Ekonomik: Özellikle uzun mesafeli lojistik operasyonlarında en rekabetçi navlun fiyatlarını sunar. Zaman hassasiyetine sahip olmayan ve büyük yükler için diğer taşıma modlarına kıyasla daha ekonomik navlun ile gönderim sağlanabilir.
 2. Verimlilik: Globelink Ünimar alanında uzman ekibiyle gönderilerinizin boyutu ne olursa olsun, ihtiyaçlarınıza uygun çözümler sunar. Amerika’ya yapacağınız ihracat gönderileriniz bir konteyneri dolduracak sayıda veya hacimde değilse parsiyel taşımacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ürünlerinizin gönderimi için bir veya daha fazla konteynere ihtiyaç duyuyorsanız ya da dökme yük veya proje yük sınıfına giriyorsa da denizyolu taşımacılığından faydalanabilirsiniz. Gerek iç denizlerde gerekse de okyanus seferlerinde kullanılan gemiler, büyük miktarlarda mal veya hammadde taşımak üzere tasarlandıkları için yüksek hacimli kargoları taşımak için ideal yoldur.
 3. Esneklik: Denizyolu taşımacılığının önemli bir avantajı da gönderimi sağlanacak hacimli ve gabari dışı yükler için yüksek kapasite ile aktarım yeteneği sunmasıdır. Bu tür kargolar, büyük araçlar, ekipman, inşaat malzemeleri, borular ve daha fazlasını içerebilir. Çoğu zaman havayolu taşımacılığı ve hatta karayolu taşımacılığı için çok ağır veya büyük olan bu tip kargolar birçok gemide güvenle sevk edilebilir.
 4. Güvenilirlik: Gemiler, dökme yükleri, konteynerleri, özel ve proje yükleri, tehlikeli maddeleri emniyetli bir şekilde taşımak üzere tasarlanmıştır. Lojistik sektörü, bu tür ürünlerin taşınmasında çok bilgilidir ve geminin, mürettebatın, kargonun ve çevrenin güvenliğini sağlamak için yürürlükte olan düzenlemelere sahiptir. Alınan önlemler ve gelişmiş standartlarla birlikte operasyon sırasında meydana gelen olayların neden olduğu kargo kaybı sürekli olarak azalmaktadır ve son on yılda önemli ölçüde düştüğü görülmüştür. Konteynerler, ekstra güvenlik için nakliye sırasında mühürlenecek ve kilitlenecek şekilde tasarlanmıştır.

Denizyolu Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Denizyolu taşımacılığı sayesinde yükünüzün miktarı fark etmeksizin istenilen her noktaya gönderim sağlanabilmektedir. Çeyrek asrı geçen tecrübesiyle denizyolu taşımacılığı şirketleri arasında yer alan Globelink Ünimar, uzman ekipleri ile deniz taşımacılığı hakkında bilgi sahibi olmanız gereken tüm noktaları müşterileri ile paylaşarak ihtiyacınız olan hizmeti sizin adınıza planlayarak uçtan uca lojistik deneyimi sunmaktadır.  

advanced divider

PAYLAŞ:

Siz de tüm lojistik taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi inceleyebilir, hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

  Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi
  Ağustos 14, 2023

  Tekstil Ürünleri Havayolu ile Taşınır mı?

  Tekstil Ürünleri Havayolu ile Taşınır mı? Dünya ticaretinde tekstil

  Otonom Araçlarda Vites Yükseldi
  Ağustos 14, 2023

  Lojistikle Alakalı 5 Bilgisayar Oyunu

  Birçok farklı tema üzerine kurulu olan bilgisayar oyunları, eğlence