Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi

Bozulabilir yükler, lojistik açısından en zorlu yük türleri arasında yer almaktadır. Bu ürünler, gıda, ilaç ve biyolojik ürünler gibi hassas ve kısa sürede  bozulabilir olarak bilinmektedir. Bu tür ürünlerin lojistik esnasında bozulması, zarar görmesi veya hasar görmesi, lojistik sürecinin aksatacağı gibi ürün kaybına ve sonuç olarak müşteri memnuniyetsizliğine neden olur.  Bozulabilir olarak bilinen bu ürünlerin taşımacılığı için en güvenilir ve en hızlı çözüm ise havayolu taşımacılığının tercih edilmesidir. Hava yolu taşımacılığı sunmuş olduğu birçok etkin çözümle ürünlerin zarar görmeden istenilen noktaya iletmesini sağlamaktadır.

 

Sıcaklık Kontrolünün Sağlanması

Bozulabilir ürünler için hava yolu taşımacılığının sunmuş olduğu ilk avantajların başında sıcaklık kontrolünün etkin bir şekilde sağlanması geliyor. Özellikle ilaç veya biyolojik öneme sahip kargoların sıcaklık hassasiyetleri oldukça yüksektir. Ani bir derece artışı veya azalışı bu ürünlerin kullanılamayacak bir hale gelmesine neden olabilir.

 

Özellikle soğuk zincir gerektiren bu ürünleri taşımak için kargo uçaklarının içerisinde özel olarak tasarlanmış soğutuculu konteynerler veya bölmeler kullanılır. Bu bölmeler, kargoların istenilen sıcaklık aralığında kalmasını sağlar. Bu nedenle, ürünlerin bozulması veya hasar görmesi riski en aza indirilir. Ayrıca kargo uçaklarının içinde bulunan erken uyarı sistemleri de bu bölmeleri anlık olarak takip eder. Hava yolu taşımacılığı kargo türleri arasında yer alan bozulabilir ürün taşımacılığında sıcaklık ve nemin taşınan kargoya göre ayarlanabilmesi de yine avantajlar arasında sayılabilmektedir.

 

Hız ve Güvenilirlik Bir Arada

Havayolu taşımacılığı, bozulabilir olarak sayılan birçok yükün hızlı ve güvenli bir şekilde teslim edilmesini sağlar. Hava yolu taşımacılığı, diğer nakliye yöntemleriyle karşılaştırıldığında bu ürünler için daha hızlı bir lojistik seçeneğidir. Bu nedenle, bozulabilir yüklerin lojistiğinde, hava yolu taşımacılığı sizin için doğru bir tercih olacaktır.

 

Ayrıca, havayolu taşımacılığı, ilaç ve biyolojik açıdan oldukça hassas olan kargoların çok güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Örneğin, doğru sıcaklık ve korunaklı bölmelerin yanı sıra anlık kargo takipleri de bu ürünlerin sorunsuz bir şekilde taşınabilmesine imkan verir. Diğer yandan sunmuş olduğu diğer planlama ve özel takip sistemleri de bozulabilir ürünler için havayolu taşımacılığını tercih etmenizin bir diğer avantajı olarak görülebilir. Havayolu taşımacılığı kargo türleri arasında yer alan bozulabilir yük taşımacılığı, en zorlu süreçleri kolaylıkla tamamlamanıza imkan sağlar.

 

Özel Taşıma Alanları

Bozulabilir yük taşımacılığının önem kazandığı bu dönemlerde, kargo uçakları bu ürünlerin en az zayiatla bir noktadan diğerine taşınabilmesini sağlamak için daha fazla özel bölmeye ve özel soğutuculu alanlara sahip olmaktadır.

 

 İlaç ve biyolojik ürünlerin sorunsuz bir şekilde taşınmasını sağlayan bu bölmeler, hem cam gibi kırılabilir haznelerinin taşıma esnasında zarar görmesini önlemekte hem de sıcaklık kontrolünü yaparak bu ürünlerin yapısının bozulmasını engellemektedir.

 

Siz de bozulabilir gıda ve ilaç taşımacılığı hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Bozulabilir Gıda Taşımacılığı ile Dünyaya Ulaşın adlı blog yazısına göz atabilirsiniz.

advanced divider

PAYLAŞ:

Her sayısıyla lojistik sektörünün güncel konularını okuyucuları ile buluşturan Argemonia’nın tüm sayılarına aşağıdaki linkten ulaşabilir, en güncel konuları Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  Şubat 2, 2024

  Türkiye ve Güney Amerika Ticaret Rehberi

    Türkiye, son yıllarda dünyanın birçok noktasıyla denizyolu ticareti

  Almanya’ya Uçak ile Kargo Gönderimi
  Şubat 2, 2024

  Tarihi ve Sanatsal Eserler Niçin Havayolu ile Taşınıyor?

    Havayolu taşımacılığı kara, deniz ve demiryolları taşımacılığına göre