Deniz Taşımacılığında Doğru Lojistik Firmasının Önemi

Günümüz ticaret ağında, sektörlerin ihtiyaç duydukları hammadde ve ürün ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için uluslararası taşımacılık kritik rol üstlenir. Taşımacılık faaliyetleri sayesinde ülkeler çeşitli nedenlerle üretemedikleri, arzını veya talebini karşılayamadıkları ürünlere ulaşma fırsatını yakalayabilirler. Ülkelerin ve şirketlerin dış pazarlara ihracat yaparak gelir elde edebilmeleri de uluslararası taşımacılık faaliyetlerinin önemini öne çıkaran bir diğer noktadır. Lojistik işlemlerinin başarıyla tamamlanabilmesi için temel olarak yararlanabileceğiniz modlardan birisini denizyolu taşımacılığı oluşturur. Gemi taşımacılık yoluyla şirketler bulundukları ülkelerin sınırlarını aşarak mavi sular üzerinde ürün gönderimini sağlayabilir. Denizyolu taşımacılığı sayesinde birçok ürünü dünyanın dört bir yanına ulaştırmak mümkündür. Lojistik süreçlerinin verimli şekilde yönetilmesi için alanında uzman ve deneyimli bir lojistik firması ile çalışmak oldukça önemlidir. Denizyolu taşımacılığı yapan firmalar arasında öncü konumda yer alan Globelink Ünimar, müşterileri için en doğru planlamayı yaparak sürecin hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Denizyolu Taşımacılığıyla Ürünleri Güvenle Ulaştırmak

Bir noktadan bir başka noktaya ürün gönderim işlemlerini başarıyla tamamlayabilmeniz amacıyla doğru rota tercihinin yapılması oldukça önemlidir. Gemi taşımacılık firmaları farklı yükleme ve varış noktalarını kapsayacak şekilde lojistik hizmeti vermektedir. Firmalar, dış ticaret işlemi yaparak farklı ülkelere veya kıtalara ulaşarak yeni pazarlara hizmet verme ve gelirlerini arttırma potansiyeline sahip olabilirler. Bu kapsamda firmalar doğrudan bulunmak istedikleri pazarlara yönelebilirler. Örneğin bir firma Avrupa Birliği ülkelerine yönelirken başka bir firma Asya ülkelerine gönderim yapabilir. Farklı bir firma da Avrupa kıtası içinde Balkan ülkelerine yönelebilir. Denizyolu taşımacılığı firmaları arasında yer alan Globelink Ünimar, en uygun alternatifleri değerlendirerek kusursuz bir taşıma deneyimine ulaşmanızı mümkün kılar. Bazı durumlarda çeşitli nedenlerle varış limanına direkt sefer düzenlenmeyebilir. Bu durumda aktarmalı seferleri tercih ederek yüklerinizi istediğiniz her noktaya ulaştırabilirsiniz. hızdan ödün verdiğinizde takdirde zaman açısından dezavantaj elde edebilirsiniz.

En İdeal Taşıma Modunu Seçmek

Uluslararası taşımacılık süreçlerinde doğru lojistik firması seçiminin önemi, gönderilecek yüklerin yükleme ve boşaltma noktalarında arasında güvenle gönderilmesinde olduğu kadar doğru taşıma aracının seçiminde de ortaya çıkar. Ürünleriniz özellikleri göz önüne alınarak denizyolu taşımacılık türleri arasında kullanabileceğiniz alternatifler belirlenmektedir. Ticaret yapmak isteyen firmalar, duruma göre yüklerini dökme yük gemileri ile taşıma imkanına sahipken bazı durumlar da konteyner taşıma opsiyonunu tercih edebilirler. Bu noktada ürün özelliklerine göre kapsamında özel konteynerler ile hizmet almak mümkündür. Örneğin bozulabilir ürün sınıfına giren ürünler için reefer konteyner tercih edilmesi ilk günkü tazelik ile ürünlerin teslimine olanak sağlamaktadır.

Planladığınız gönderim için denizyolu taşımacılığı çeşitleri kapsamında doğru hizmeti almanız önemlidir. Ürünlerin ebatları ve temel özellikleri kapsamında güvenli şekilde istenilen noktalara ulaştırılması için Globelink Ünimar’ın deneyimli operasyon ekibi süreci sizin adınıza yönetir. Konteyner operasyonları kapsamında genellikle LCL (Parsiyel Konteyner Yükü) ve FCL (Full Konteyner Yükü) olmak üzere iki seçenekten biri tercih edilmektedir. Ürünlerin konteyner içinde kapladıkları alanlara odaklanan bu taşımacılık çeşitleri arasından uygun olana yönelmek de ürünlerin hızlı ve güvenli şekilde, hasar almadan ulaşması için önem taşımaktadır.

En Uygun Navlun ile Lojistik Süreç Yönetimi

Gerek ulusal gerekse de uluslararası lojistik süreçleri için ödenen taşıma ücretine en genel tanımıyla navlun denmektedir. Denizyolu nakliye firmaları navlun tutarını belirlerken yükleme ve boşaltma noktaları, ulaşacağı teslim noktası, ürün türü, özellikleri ve miktarı, tercih edilen taşıma modu gibi unsurları değerlendirirler. Özellikle konteynerin kullanım alanına konu olan FCL ve parsiyel taşımacılık opsiyonları operasyon planlamaları üzerinde etkili olur. FCL taşımacılıkta konteyner içinde sadece bir müşterinin yükü yer alırken, LCL taşımacılıkta yakın lokasyonlara ürün gönderimi yapan birden fazla müşterinin yükü bulunmaktadır. Böylece yükü bir konteyneri doldurmayacak firmaların da dış ticaret ağına dahil olması sağlanmaktadır. Bu doğrultuda uygun deniz taşımacılığı deneyimi için gemi taşımacılığı şirketleri arasında önde gelen hizmet sağlayıcılardan olan Globelink Ünimar, geniş acente ve network ağı ile en doğru hizmeti almanızı sağlamaktadır.

advanced divider

PAYLAŞ:

Siz de tüm lojistik taleplerinizi çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışarak ürünlerinizin adreslerine zamanında ulaşmasını istiyorsanız hizmetlerimizi inceleyebilir, hızlıca fiyat teklifi alabilirsiniz.

  Haziran 14, 2024

  Kuzey Amerika’nın En Yoğun Deniz Rotaları ve Limanları

  Dünya ticaretinin önemli noktalarından biri olan Kuzey Amerika Kıtası,

  Haziran 12, 2024

  Yeni Kalkınma Yolu Projesi Hakkında 3 İlginç Bilgi

  Türkiye, Avrupa Kıtası ile güçlü ticari bağlara sahip. Avrupa’nın